Görüş Bildir

Bahçeli: 'Gergerlioğlu Yer Yatağıyla Meclis Önüne Koyulmalı'

Haberler
> Bahçeli: 'Gergerlioğlu Yer Yatağıyla Meclis Önüne Koyulmalı'

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan MHP lideri Bahçeli, 'Geçen hafta HDP Milletvekili Ö.Faruk Gergeroğlu’nun milletvekilliği düşürülmüş, adalet ve hukuk harfiyen uygulanmıştır. Fakat bu şahıs ilk günden itibaren direnişe geçmiş, TBMM terk etmeyerek milli iradeye kafa tutmuştur. Bu olacak ve sineye çekilecek bir şey değildir. Şayet TBMM Başkanı’nın yetkisi bu konuda sınırlıysa, süratle hazırlanacak bir maddelik kanun teklifinin Genel Kurul’da kabulüyle birlikte Gergeroğlu’nun yer yatağı ile beraber Meclis’in kapısının önüne koyulması mümkündür ve konu acildir.' dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, milletvekilliği düşürüldükten sonra TBMM'de Adalet Nöbeti başlatan HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun dışarı çıkarılmasını istedi.

"Yer yatağı ile beraber Meclis kapısının önüne koyulmalı"

"Yer yatağı ile beraber Meclis kapısının önüne koyulmalı"

Bahçeli, Gergerlioğlu ile ilgili şunları söyledi:

'Geçen hafta HDP Milletvekili Ö.Faruk Gergeroğlu’nun milletvekilliği düşürülmüş, adalet ve hukuk harfiyen uygulanmıştır. Fakat bu şahıs ilk günden itibaren direnişe geçmiş, TBMM terk etmeyerek milli iradeye kafa tutmuştur. Bu olacak ve sineye çekilecek bir şey değildir.

TBMM’nin Muhterem Başkanı’nı bu vesileyle göreve davet ediyorum: Yer yatağı derhal kaldırılmalı, milletvekilliği düşürülen kirli şahıs Gazi Meclis’ten behemehâl çıkarılmalıdır. Taviz, teslimiyeti getirir. Teslimiyet ise boyun eğmedir. Buna da hiç kimsenin hakkı yoktur.

Şayet TBMM Başkanı’nın yetkisi bu konuda sınırlıysa, süratle hazırlanacak bir maddelik kanun teklifinin Genel Kurul’da kabulüyle birlikte Gergeroğlu’nun yer yatağı ile beraber Meclis’in kapısının önüne koyulması mümkündür ve konu acildir.'

Bahçeli, HDP'ye kapatma davası başvurusunu eleştiren Abdullah Gül'e de, "Artık Güroymak’a Norşin diyen yoktur" diye seslendi.

Bahçeli, HDP'ye kapatma davası başvurusunu eleştiren Abdullah Gül'e de, "Artık Güroymak’a Norşin diyen yoktur" diye seslendi.

Detaylar 👇

Gergerlioğlu'nun vekilliği ile ilgili neler olmuştu? 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
58
50
11
6
4
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Aslı

Sende bi sus bee milletin canı burnunda zaten morukk

Seni de huzurevine kapatmalılar götveren

Yeni ve sert bir sürece girdiğimiz belli oluyor. Herkes meditasyona başlasın.