Görüş Bildir
Haberler
Abdullah Gül'den HDP Yorumu: 'Çok Yanlış Buluyorum'

Abdullah Gül'den HDP Yorumu: 'Çok Yanlış Buluyorum'

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesini ve HDP'ye kapatma davası açılmasını çok yanlış bulduğunu belirtti. Gül, 'Bu hareketlerin hem Türkiye'ye hem de hükümete çok anlamsız bir yük getireceği nasıl görülmüyor?' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, HDP'ye kapatma davası açılmasını ve HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesini değerlendirdi.

T24'ten Murat Sabuncu'ya konuşan Gül, 'Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesini ve HDP'ye kapatılma davasının açılmasını çok yanlış buluyorum. Bu hareketlerin hem Türkiye'ye hem de hükümete çok anlamsız bir yük getireceği nasıl görülmüyor?' dedi.

Gül, açıklamasına şöyle devam etti: 'Şiddetle hiçbir ilgisi olmayan, geçmişi bilinen, ayrım gözetmeden insan hakları savunuculuğu yapan bir milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması ve parti kapatma davasının açılması, Türkiye'de daha çok demokrasi ve hukuk ihtiyacı olduğunu reform paketleriyle açıklama çabasında olan hükümete ve ülkemize bir yük olacaktır.'

'Tüm bunlar 90'lı yıllarda yaşanmış ve Türkiye aleyhtarlığına ve Türkiye'nin izolasyonuna büyük bir fırsat vermiştir' diyen Gül, 'Daha sonra o günleri unutturmak için çok çabalar sarf edildi. Parti kapatmalarının ve dokunulmazlıkların kaldırılmasının terör örgütlerinin çok işine geldiğini daha önceki deneyimler göstermiştir' ifadelerini kullandı.

Gül, 'Terör demokrasinin güçlendirilmesiyle ve insan hakları standartlarının yükseltilmesiyle kitlelerden izole edilir ve terörle mücadele daha kolay olur. Yakın siyasi tarihimiz bütün bunların örnekleriyle doluyken aynı hataları yapmanın bu güzel ülkeye büyük zararlar vereceği kanaatindeyim' dedi.

Neler olmuştu?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
29
9
3
2
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pickle Rick

İnsan gerçekten hayret ediyor değil mi?