Bağdat Caddesi'ndeki Tecavüz Hakkında Sosyal Medyada Çirkin Anket

 > -

İstanbul’un en kalabalık yerlerinden biri olan Bağdat Caddesi'nde cinsel saldırıya uğrayan üniversite öğrencisi genç kadınla ilgili sosyal medya hesabından "19 yaşındaki bir 'kız' gece 03:00'te Bağdat Caddesi'nde ne tür bir eğlenceden dönebilir?" anketi paylaşan, cinsel saldırıya uğrayan, gasp ve darp edilen kadının başına gelenleri “gecenin o saatinde dışarıda olmasına” bağlayan kişiye Twiter'dan tepki yağıyor... 

Twitter’da 'Şamil İğde' isimli bir kullanıcı, genç bir kadının Bağdat Caddesi'nde gece evine dönerken cinsel saldırıya uğramasına ilişkin “19 yaşındaki bir 'kız' gece 03:00'te Bağdat Caddesi'nde ne tür bir eğlenceden dönebilir?” şeklinde bir ‘anket’ sorusu paylaştı. 

Cevap olarak 'Saklambaç', 'İp atlama', 'Yağlı güreş' ve 'Bilemiyorum" alternatiflerini sunan kullanıcı, Twitter'da tepkilerin odağına yerleşti.

Bağdat Caddesi'nde Tecavüz Dehşeti: Saldırgan Tutuklandı - onedio.com
Bağdat Caddesi'nde Tecavüz Dehşeti: Saldırgan Tutuklandı - onedio.com

Cinsel saldırıya uğrayan, gasp ve darp edilen genç kadının başına gelenleri 'gecenin o saatinde dışarıda olmasına' bağlayan kullanıcı anket sonrası kendisine yönelik tepkileri ise alaycı bir tavırla karşıladı.

Öte yandan 16:30 itibarıyla ankete 3,641 kişinin katıldığı gözlendi.

Sosyal medyadan tepkiler;

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulSosyal MedyaTecavüzTwitter
Görüş Bildir