Baba Parası Yiyemeyip Ekmeğini Taştan Çıkartan Cengaverlerin Çok İyi Bildiği 13 Durum

172PAYLAŞIM

Hayat herkese eşit şartlarda yaklaşmıyor malumunuz. Kimisi zevk ve sefa içinde yaşayıp giderken kimisi de sırtından akan terler sayesinde hayata tutunuyor, geçimini sürdürüyor. İnsan bazen içinden baba parası yemeyi geçiriyor ama bu hayatta kendi yağıyla kavrulanlar sanki biraz daha şanslı. Ne dersiniz, siz de baba parası yiyemeyenlerden misiniz?

1. Bir kere mutlaka çalışmak zorundadırlar. Okudukları bölümle ilgili bir iş bulanlar aralarında en şanslı olanlarıdır desek yanlış olmaz.

2. İş hayatıyla henüz okurken tanışanlar da vardır. Kendi harçlıklarını kendileri çıkartmayı daha öğrenciyken öğrenmişlerdir.

3. Banka hesaplarına her ay babalarından yatan bir miktar olmadığı için sevmedikleri işlerde bile çalışabilirler.

Çünkü iş kolay bulunabilen bir şey değil ülkemizde...

4. Kendilerine ait özel zamanları, iş hayatına ayırdıklarından daha azdır. Basit bir toplama işlemi ile hayatlarının çoğu iş yaparak geçer.

5. Şeref yoksunu patronlar ile karşılaşır, onlara tahammül ederken hayatlarının en büyük sabır sınavlarını verirler.

6. Sabah erken kalkmak onların rutinidir. Güne ne zaman başlayacaklarına asla kendi iradeleriyle karar verme lüksleri yoktur.

7. Bütün bir sene afedersiniz eşek gibi çalışıp 1 hafta tatil yaparlar. Tatilden sonra da harcadıkları parayı toparlayabilmek için deli gibi çalışırlar.

8. Kira, yol parası, faturalar, alışveriş gibi giderlerden fırsat kalmadığı için para biriktirmek onlar için bir hayaldir.

9. Bir şey satın alırken elli kere düşünmek ise bir yaşam biçimidir çünkü ay sonunun nasıl geleceğini düşünmek mecburidir.

10. Dışarıda arkadaşlarla sıradan bir şeyler içmek ise bütçeye göre en uygun şekilde halledilir. Yani hiçbir zaman locaları ve umarsızca açtırdıkları şişeler olmaz.

11. Tahmin edebileceğiniz gibi babasının doğum gününde hediye ettiği bir aracı olmaz. Kendi kazandığı parayla zar zor araba alabilirse alır, yoksa dolmuş, metro emrine amade.

12. Çalıştığı şirket 7/24 kendisinden nemalanmak için ona bir şirket telefonu verir; olur olmaz zamanlarda çalan telefona tereddüt etmeden cevap verir.

13. İş hayatında müşterisinden şapşal mesai arkadaşına ne kadar lüzumsuz insan varsa hiçbirine ses etmez, kafasını önüne eğip işine gücüne bakar.

14. Bu hayatın gerçek Survivor şampiyonu kesinlikle O'dur. Kolay olana hiçbir zaman alışmamıştır, zor olanı halletmesi ise sadece biraz zaman alır.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enk-capital

Her zaman baba parası yiyecek durumdaydım. Bi mirasyediyim zaten. Dededen kalma topraklarımız var memlekette. Gayrimenkullerimiz de var. Ama hiçbi zaman bağ bahçe bostan yan gel yat osman kafasında olmadım. Çocuk yaşlarımdan beridir çeşitli işlerde çalışıyorum. Belki ordan gelecek paraya ihtiyacım yok ama harçlığımı her zaman kendim çıkardım. Doğum günümde araba hediye edilecek kadar imkanımız oldu ancak hiçbi zaman böyle hazıra konmadım. Çünkü ben zengin olmasına rağmen mütevazı ve mikemmel bi insanım pis fakırlar! Çalışın çalışın! Ölene kadar köpek gibi çalışın! Ben gidip biraz 3000 tl'lik bas gitarımı çalayım bari.

hukumran

berbat bir duygudur. millet sabaha kadar batak atarken sen o batak gürültüsünde uyumaya çalışırsın. sonra baş edemez tek başına eve çıkarsın. yığınla masrafa girersin. binbir türlü anlayışsız akademisyenin eleğinden geçerek mezun olursun ve eline diploma denilen işe yaramaz kağıt hurdası tutuşturulur. altında olduğun borçları ödemek için kredi derken bir bakmışsın evlilik arefesindesindir. derken bir kredi daha eski bir evi tadilatı ile ayların geçer, yine de eşine beğendiremezsin. derken çocuk gelir, kendine ayıracağın vakit tümden tükenir. hiç sevmediğin bir işe öğrenciliğinden beri her gün gidersin. geriye bakıp uzaklara doğru daldığında baba olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu düşünür ama hiç kendin için yaşamamış olmanın hüznünü yaşarsın.

birinci-tekil-birey

Ama kendi ayakların üzerinde dimdik durursun. 1989 da üniversitedeyken taksiye çıkmıştım. Pişman mıyım? Asla... Hem kendim oldum, hem hayatımı yaşadım, hem de çoluk çocuk sahibi oldum...

goofy

elinin emeğini ve alnının terini kazanıp harcamak kadar güzeli yok

musa-evis

Zorunluluklarınızdan dolayı ciğeri beş para etmez adamlara tahammül edersiniz. Zamanla kendinize olan saygınızı yitirdiğinizi düşünürsünüz. Hayatı sorguluyorsunuz her gün. Modern köleler sisteminin en alt tabakasında olduğunuzdan hiç bir zaman maddi anlamda bir üst seviyeye çıkamayacağınızı yıllar sonra anlıyorsunuz. Ve bu durumda ÖLÜM sizin için en iyi çare gibi geliyor. Ve bir çok şey. Ve de en önemlisi KOCA bir yalnızlık!

Görüş Bildir