Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Baba Gibi Baba! Yenidoğan Bebeğini Emziren Babanın Fotoğrafları Sosyal Medyayı Salladı

26PAYLAŞIM

Toplumdaki genel kanı "Anne oturur bebeğine bakar, baba da çalışır, parasını kazanır." şeklinde olsa da bazen hayat öyle şeyler yaşatır ki bütün bilinenler tepetaklak olur. Ama aslında babalar da ebeveynlik görevlerini annelerle paylaşmalı, bebek bezlerini değiştirmeli, banyo yaptırmalı ve hatta bebeği emzirmelidir.  "Bir dakika, nasıl yani? Böyle bir şey mümkün değil ki..." dediğinizi duyuyoruz. Ama size çok ilginç bir haberimiz var. Artık babalar da emzirmeyi  'Ek Emzirme Sistemi" ile deneyimleyebilirler. Iowa'da bir baba yeni doğan bebeğini bu sistem sayesinde emzirdi ve o ana ait fotoğrafları sosyal medyaya yükledi.

Tabii bu fotoğrafların olay yarattığını tahmin etmek zor olmasa gerek. Görüntüler çok ilgi gördü ve kısa sürede viral oldu. Detaylar için buyurun içeriğimize... 👇

Kaynak: http://vt.co/lifestyle/relationships/dad...

Maxamillian ve April Neubauer kısa süre önce ilk çocukları ve küçük mucizeleri Rosalia'yı kucaklarına aldılar.

"Neden küçük mucize?" diye sorarsanız, Çünkü April Neubauer asla çocuk sahibi olamayacağını sanıyordu. Düzensiz periyotlara neden olan hormonsal bir rahatsızlığı vardı.  Ama hayat her zaman mucizeler için bir yol bulur. April hastalığın bir şekilde olumsuz etkilerini aşmayı başardı ve onun için acil ciltten cilde temas yöntemi ile bir doğum planı yapıldı.

Ancak bazı komplikasyonlar oluştu ve April acil durum ile doğuma alındı. Doğumdan sonra April minik bebeği ile eşinden ayrıldı ve yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı.

Baba Maxamillian ise o sırada bir hemşire tarafından yenidoğan bebeğini emzirmeye ikna oldu. Love What Matters, dergisine verdiği röportajda bu kararı nasıl aldığını şu sözlerle anlatıyor:

"Oturdum ve cilt cilde ilk temas için gömleğimi açtım. Hemşire bana küçük formüller ile ilerlememiz gerektiğini söyledi; parmak ile besleme, başka seçenekler ve benzerleri... İlk olarak bir şekilde başladık. Daha sonra hemşire bana döndü ve "Onu gerçekten emzirmek ister misiniz?" diye sordu. İlk başta şaka yaptığını sandığımı itiraf etmeliyim. Ama bunu gerçekten mümkün olduğunu duyunca "Evet, mümkünse neden olmasın!" dedim. Artık şırınga tüplü bir meme ucum var. Hemşire bana gerçekten çok yardımcı oldu. Binlerce yıl düşünsem bebeğimi emzireceğim aklıma gelmezdi. Ne diyebilirim ki dünyada bebeğini emziren ilk baba benim!"

Maxamillian'ın meme ucunda içinde süt bulunan bir şırınganın borusu var. Böylece küçük Rosalia'yı hem gerekli gıda takviyesini alabiliyor hem de baba bu olayı deneyimliyor.

"Küçük kızımı gördüğüm andan beri içimde farklı bir şey hissettim. Onu tutuyorum ve emebilmesi için yardımcı oluyorum. Ben sadece onun için gerçekten iyi bir baba olmak istiyorum. Hemşireler bana bir süper kahraman gibi bakıyor. Bu durumda zaten daha iyisini isteyemezsin.  Anneleri tabii ki de unutamayız ben bunu ikisi için de yaptım."  Maxamillian fotoğrafları Facebook'a yükledikten sonra 40 binin üzerinde beğeni ve 30 binin üzerinde paylaşım yapıldığını gördü. Ardından fotoğraflar hızla viral oldu. Maxamillian asla böyle bir tepki beklemiyordu ama kendi sınırlarının dışına çıkabildiği için de mutlu. Belki bu başka babalar içinde ilham olur.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alonedevil2

takr edilmesi gereken erkektir. yadırgayanlar olabilir ama bunu bekarlıklarına veriyorum. İlk evladınızı kucağınıza aldığınızda o izülmrsin diye yapabileceklerinizin sınırı yok, emin olun. Emzirmek ne kelime, onun için gerrkirse ölür, gerekirse öldürürsünüz. Helal olsun adama.

elay666

e birazda siz emizirn amma ) simdi 1 kac yilla onedionun yeni haberi erkekler dogum yapdi diye olcak benden soylemsi

gizemakay

EMİZDİRN NE LA

elay666

cocuk emzirdin yani )

bordooje

emzirin olucak o

Görüş Bildir