Ayşe Özyılmazel'in 'Geçmişinden Kurtulamazsın' Diyen Köşe Yazarına Verdiği Ders Niteliğinde Cevap

6bPAYLAŞIM

Kadınların geçmişi, sizin sıkılgan hayatlarınızın oyuncağı değil!

Dün Hürriyet gazetesinde Defne Samyeli ve Mustafa Sandal'ın eskiden birlikte olduğu ve Cem Yılmaz'ın bu yüzden ilişkisine son verdiğini anlatan bir haber vardı. Haberin başlığı ise Geçmişinden Kurtulamazsın olarak belirlenmişti.

Bu haber başlığına ve içeriğe en sert tepki Ayşe Özyılmazel'den geldi.

Yazıya tepki o kadar büyüdü ki, Hadise'den Gülben Ergen'e kadar birçok ünlü kadın bu "geçmişinden kurtulamazsın" başlığına adeta ateş püskürdü.

Hemen burda küçük bir parantez açıp devam edelim. Ayşe Özyılmazel, reklamcı Ali Taran ile 2011 yılında evlenip 10 ay sonra da boşandı. Ali Taran'ın eski eşi Selma Desmond'un kanser tedavisi görmesi ve boşandıktan 17 gün sonra evlenmesinin sorumlusu olarak da Ayşe Özyılmazel gösterildi. İki kişinin verdiği kararı erkek üzerinden değil kadın üzerinden sorgulamak, linç seven medyanın işine gelmişti.

Ayşe Özyılmazel, boşanmanın ardından oldukça zor günler yaşadığını ve uzun süre depresyona girdiğini röportajlarında anlatmıştı. "Ali Taran hayatımın içine etti" diyecek kadar da öfke doluydu.

Ayşe Özyılmazel'in Defne Samyeli haberine verdiği tepkinin ardından, bu sefer aynı köşede Ayşe Özyılmaz'e yer verilmişti.

Mehmet Üstündağ'ın köşesinde yazdığı yazı aynen şöyle:

Ve Ayşe Özyılmazel daha fazla dayanamayarak sonunda patladı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gunesliler

Ablacım sevilme ihtiyacın değil de, bence 20 günde BAŞKA ihtiuyaçlarını bir adamdan karşılaman normal. ona bişey diyemeyiz seçimdir de, BABANIN YAKIN arkadaşı olması da .. ne bileyimm... !?

boyle

Ayşe suçlu, Ali daha da suçlu(karısına karşı asıl sorumlu olan o). Medyanın suçu ise olayı Ali'den ziyade Ayşe üzerinden aktarıyor olması ki Ali'nin üzerinden aktarılması daha da doğru olur(tekrar diyorum, birine karşı sorumluluğu olan o). Özetle, leş gibi olaylar. Son olarak diyeceğim şey ise Ayşe'nin tweet flood'unda verdiği hissin aksine masum ve suçsuz olmaması ama tekrar yazmayayım başta yazdığımı. Selma Desmond'a Allah rahmet eylesin. Bu iki gerizekalı leş insan olmasa belki de yaşıyor olacaktı morali perişan olmadığı için.

tugba-acuner

Doğrusu Ayşe'nin üzerine gidildiği kadar Ali Taran'ın üzerine gidilmedi (hatta yanlış hatırlamıyorsam eski eşinin bir yakını Ali çocuk ruhludur ,çabuk kanar bıdı bıdı birşeyler zırvalamıştı). Hayat bu kime ne zaman aşık olacağına karar veremiyorsun oluveriyor.Ama maalesef hayatta bazı hatalar sadece bir kere yapılıyor ve bedel bir ömür ödeniyor.Evlilik aşk değil ama o düğün her ikisininde bir ömür ödeyeceği bedelin sebebidir.

sy-

Kusura bakmasınlar da Ayşe hanım da salak değil sonuçta senin o 9 sene çektiklerin mazlumun ahı ortada bir hata varsa 2 taraflıdır adamın hatası diye masumu oynama 20 gün içinde evlilik yapmış eşi o zaman tedavi gören bir adamla evlenirsen bunları yaşamayı da göze alacaksın sanki deli divane aşıktın “20 günde” hadise zaten milletin hayatına yakın arkadaşım ayağına salça olmaya bayılıyor şımarıklığı yüzünden yaptıkları ortada almayın mazlumun ahını daha da acıtırsa görürsünüz

tayconot

Hürriyet adlı tuvalet kağıdının genel hali yıllardır bu. İnsanları linç ettirmek,hedef göstermek üzerine kariyer yapmış bir kurum. Dönemine göre muhafazakarlar,cumhuriyetçiler,ermeniler,metalciler ( bir dönem satanist avına çıkılmasına ön ayak olmuşlardı ),gayler... ( üstelik Cihan Şenözlü -aka Cihanna ve Onur Baştürk gibi gay köşe yazarları olmasına rağmen ) bu linç furyasından nasibini aldı. Magazin denilen bok çukurunun oluşmasında Acun ve Maraba Televolenin ne kadar büyük payı varsa Hürriyet denilen kağıt artığının da bir o kadar payı her zaman oldu. Mehmet Üstündağ adlı yazarımsı özür dilemek yerine bu şekilde çemkirdiğine göre ,arkası sağlam birilerine üstün entertainment hizmet veriyor.

Görüş Bildir