Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ayhan Sicimoğlu'nun Ramazan Bayramı Yerine Şeker Bayramı Kutlamasına Gelen Tepkilere Verdiği Efsane Cevaplar

1PAYLAŞIM

Her bir yazdığına ayrı ayrı güldüm gerçekten! Harika birisi... 😂

Bu bayrama kimisi Şeker, kimisi Ramazan diyor; ikisini de kullanan var.

Peki, işin aslı ne? 

Ramazan Bayramı Arapça'da "eid ul-fitr" anlamına gelir. Tam Türkçesi "iftar bayramı" demektir. Yani Arap ülkelerinde Ramazan Bayramı aslında İftar Bayramı olarak kutlanır. Bunun sebebi de 30 gün boyunca tutulan oruçlar için son kez iftar yapacak olmalarıdır.
Fakat seneler geçtikçe İftar Bayramı, Şükür bayramına dönüştüğü için Türkçeye de "şeker" olarak geçmiş. Dolayısıyla da Şeker Bayramı olarak kutlanmaya başlamış.

Kaynak

İşte Ayhan Sicimoğlu da bunu 'Şeker Bayramı' olarak kutlamış.

Sonra da adama demediklerini bırakmamışlar; o da her birine tek tek cevabını vermiş...

Nasıl mı? İşte böyle! 😂

👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

Son olarak da bunları yazarak konuyu kapatmış usta! 😂

Bu yazdıkları da haliyle gündem oluvermiş...

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Siz ne diyorsunuz bu limon mu sirke mi tartışmasına?

Şaka bir yana, küçüklüğümüzde hep Şeker Bayramı olarak kutlamadık mı? 🥰

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
raven01

Şeker bayramı, Ramazanla işi olmayanların uydurduğu bir tanımlama ! Osmanlıda da şeker bayramı deniliyormuş muş, kimler diyordu ? gayrimüslimler ... cumhuriyete geçtikten sonra medyanın gayrimüslimlerin elinde olmasından dolayı bu tanımlama yaygınlaştı.

luffyop

Bizde çocukken şeker bayramı derdik bir çok kişi de öyle derdi kimi şeker kimi ramazan derdi ama bu sorun olmazdı kimse için

stannisbrthn

Ebu cehil beş on adam daha toplayabilseydi böyle sorunlarimiz olmayacakti :(

samyeli90

İyi de hep şeker bayramıdır bu benim için anne de 60 yaşında o da dedi şeker bayramıdır diye

legion35

bende şeker bayramı diye bilirim ama 🇹🇷 ülkede o kadar yozlaşmış çomar varki Filistin diye ağlarlar Arapların bokunu yemek için deve sidigi içmek için elinden geleni yaparlar Kabe derler haciyiz biz derler Araplara verirler garipleri görseler iyy Allah versin derler benim rahmetli anneannem 1925 doğumluydu hatta babası birisine kizdiginda Türk dermiş (Osmanlı'da birisini asagilamak için soyelenen rakapmış ) ama anneannemin zamanında cumhuriyet olduğuna ise şeker bayramı diye kutlanırmiş babasının zamanında şeker bayramı desen seni aşağılarlarımış ramazan bayramı Arap kültürü diye rahmetli annesnnem anlatırdı ve o şeker bayramı derdi çocuklar sevinsin gençler sevinsin akrabalar dostlar diye maalesef ki Arap dönmeleri + kovid yüzünden insanlar birbirine merhaba bile demiyor ..

Görüş Bildir