Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ayda 30 Bin Dolar Kazanan 17 Yaşındaki Dahiden Başarılı Olmanın Sırları

5.7bPAYLAŞIM

Temper Thompson, 8. sınıftayken artık ebeveynlerinden para almamaya karar verdi ve online pazarlama işine girdi. Hedefi, ayda 100 dolar kazanmaktı. Thompson şu an 17 yaşında ve websitesi aracılığıyla sattığı Kindle dersleri ona ayda 30.000 dolar kazandırıyor. Bu rakam, çoğu Amerikalı'nın bir yılda kazandığından daha fazla. 17 yaşındaki dahi, başarısının sırlarını anlattı:

Kaynak: http://www.businessinsider.com/5-lessons...

Harekete geçin.

Birinci ders şu: Gerçekten bir şeyler yapmalısınız. "Çoğu insan ne yapmak istedikleri hakkında konuşur durur; ancak gerçekten harekete geçmez." diyor Temper. "Eğer harekete geçmezseniz, başarıyı asla yakalayamazsınız."

Hepimiz konuşan ancak bir türlü harekete geçmeyen insanlar tanıyoruz. Hatta çoğunlukla biz de bunu yapıyoruz. Ancak önemli olan nokta şu: Her an aklımıza pek çok fikir gelebilir. Farkı yaratan şey harekete geçmek, o iş için zaman ve emek harcamaktır. Çoğu insan bunu hiçbir zaman anlamaz. Temper ise bunu 8. sınıfta anlamış.

Başarısız olmaktan korkmayın.

Thompson, başarılı olmak istiyorsanız azmetmeniz gerektiğini söylüyor. Herkes hata yapabilir. Temper, kendisinin de işini büyütürken pek çok şey denediğini ve çeşitli hatalar yaptığını söylüyor. Çoğu insan bir işe girişiyor, başarısız oluyor ve vazgeçiyor. "İşte bu yüzden de asla başarılı olamıyorlar." diyor Thompson, "Başarısızlık bir avantajdır. Ancak hatalarınızdan ders alarak, kendinizi geliştirebilirsiniz."

Odaklanın.

Bir konuya odaklanmalı ve kendinizi ona adamalısınız. Bugünlerde genç insanların odaklanmak konusunda nasıl güçlük çektikleri hakkında çok fazla şey duyuyoruz. Thompson, bu durumu "vahim" olarak değerlendiriyor. "Yapabileceğiniz en etkili şey, tek bir şeye odaklanmak. Odaklandığınız takdirde kendinizi çok fazla geliştirebilirsiniz."

Etrafınızda pozitif insanlar olmasına özen gösterin.

Başarılı olmak için etrafınızda sizi destekleyecek, cesaretlendirecek ve size ilham verecek insanlar olmalı. 

Temper'ın ebeveynleri girişimci. Bir kafeleri var ve hayatlarından oldukça memnunlar. Temper ise onlara göre daha hırslı ve işini daha da büyütmek istiyor. Ailesi, Temper'a maddi destekte bulunmuyor; ancak verdikleri manevi desteğin önemi büyük. "Etrafınızdaki negatif ve başarısız insanlar, sizi kendileriyle birlikte aşağı çekerler. Pozitif insanlar ise odaklanmanıza yardımcı olur ve size destek olurlar."

Rahat davranmayın.

Başarıya ulaşmak için sürekli ileriye gitmelisiniz. Temper, her yıl işinden 10 kat daha fazla kazanıyor. Peki bunu nasıl başardı? Aylık hedefi olan 100 doları kazanınca "Oh" diyip yatmadı elbette. Birkaç değişiklikle ayda 1000 dolar kazanabileceğini gördü. 1000 dolar kazanmaya başladığında ise, yeni hedefi bu rakamı 10.000 dolara çıkarmaktı. Bu yılki hedefi ise ayda 100.000 dolar kazanmak. 

"Çoğu insan hedefine ulaşır ve bunun kendisine yettiğini düşünür. Ancak rahat davranmazsanız, hedeflerinizi yükseltebilir ve işinizi büyütebilirsiniz."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
murat-durak

Burda etrafında bulacağın en pozitif adamlar senin kuyunu kazar tökezleyip düş diye gözünün içine bakar düşsede bi tekmede ben vursam yani burası Türkiye..... Diğer yandan hiç kasmaya gerek yok 2 dönüm bir bahçen olsun güneş enerjini minik bir ekolojik ev 1,5 dönümde bişeyler yetiştir hayat sana güzel hem beleş hayat hemde karışan yok görüşen yok. Emir aldığın kimse yok... Bak keyfine sistemin dışına çık faturalardan kiralardan kurtul zengin olmana gerek yok bak nasıl güzel gelir hayat... Sistem sizi içeride tutar çalışırsın kazanırsın harcarsın okul taksidi krediler ev taksitleri faturalar daha çok çalışmak zorunda bırakır seni helede TR gibi paranın alım gücü yoksa yandın daha çok çalışmak daha çok borçlanmak demektir... Bu bir kısır döngüdür ve kurtulmak kolay değildir.. 60 sene çalışırsın bir ev alamazsın ve hayatını boşa harcamış bir şekilde mefta olursun GAME OVER.....

lxx

17 yaşındayken başarısız olmaktan korkmamak normaldir. Ama belli bir yaşa geldiyseniz, ailenizin ve yakın arkadaşlarınızın dahi gözleri üstünüzde adeta bir başarısızlık yapasınız da rezil olasınız diye dolaşıp duruyorsa, tüm çevreniz sizinle rekabet halindeymiş gibi hissediyor ve iletişime geçtiğiniz herkes sizinle yarıştıracak işlerinden, eşlerinden, çocuklarından, başarılarından bahsedip duruyorsa başarısız olmaktan korkmamak gibi bir lüksünüz olmuyor.

kasimpasali-uzun-reis

Burası Türkiye

ruhani

Bu sıraladığınız maddewleri yaparsam ben de 30 bin dolar kazanabilir miyim aşkısı ??

serverbedi

Etrafınızda pozitif insanlar olsun demiş,bizim etrafımızda insan yok ki bir de pozitifini bulalım...

Görüş Bildir