Ayakta Alkışladık! 3 Yaşındaki Çocuğun Kanser Tedavisi İçin Gümüş Madalyasını Satan Rio Atleti

650PAYLAŞIM

Bir gümüş madalya altından bile değerli nasıl mı olur? İşte tam da böyle... Bu gönlü geniş Rio atletinin hikayesini sizler için Aplus'tan derledik.

Kaynak: http://aplus.com/a/olympian-auctions-sil...

Polonyalı disk atıcısı Piotr Małachowski geçtiğimiz Cuma günü duyanları duygulara boğan, çok yardımserverce bir davranış sergiledi.

3 yaşındaki kanser hastası Olek Szymanski'nin tedavisi için gümüş madalyasını açık arttırmayla satan sporcu aile için gerçekten çok büyük bir yardım yapmış oldu. Minik Olek, retinoblastoma adında çok nadir görülen ve gözü etkileyen bir kanser hastalığına yakalanmış. Bu kadar da nadir bir görülen bir hastalığın tedavisi için ABD'ye gitmesi gerek çocuğun annesi Polonyalı atlete bir mektup yazarak durumu anlatmış.

Olek'in fotoğrafını Facebook üzerinden paylaşan sporcu, durumu şu sözlerle açıklıyor;

"Rio'da altın için savaştım. Bugün herkese bir çağrıda bulunuyorum, çok daha değerli bir şey için - bu harika çocuğun sağlığı için - gelin hep birlikte savaşalım."

Küçük hastanın tedavisi için gerekli olan 126000 doların bir kısmı Polonyalı bir vakıf olan Siepomaga ve diğer bir Polonyalı şirket tarafından toplanmıştı.

Peter Facebook'ta 23 Ağustos günü, gümüş madalyasını Dominika ve Sebastian Kulczyk adlı milyoner iki kardeşe açıklanmayan bir fiyata sattığını paylaştı.

Peter "Gümüş madalyam bugün bir hafta önce olduğundan çok daha değerli. Bir çocuğun hayatına ve sağlığına değer." diyerek herkesi duygulandırdı.

Bir çocuğun sağlığı için elbette her şeye değer!! Teşekkürler Peter!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
leticia-yuno

Dünya dönüyorsa bu adam gibi adam için dönüyor helal olsun

queens-princess

yanlış hatırlamıyorsam teog birincisi bir kız okulunun ödül olarak verdiği altını, bir şehitin yeni doğan bebeğine vermişti. bana bunu anımsattı helal olsun.

Görüş Bildir