Avrupa Alpleri'nin Eteklerine Kurulmuş 19 Rüya Kasaba

 > -
Abone ol

Alpler, Türkiye'de Toros dağlarını da içine alan Amerika'dan, Japonya'ya, oradan Avustralya, Yeni Zelanda'ya kadar uzanan bir dağ silsilesi. Birçok ülkede Alpler'in etekleri insanlar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılıyor. Biz sizler için Avrupa Alpleri'nin eteklerini mesken tutmuş insanların şirin kasabalarını derledik.

1. Reine, Norveç

2. Arties, İspanya

3. İnterlaken, İsviçre

4. Notre Dame de Bellecombe, Fransa

5. Bled, Slovenya

6. Garmisch Partenkirchen, Almanya

7. San Martino di Castrozza, İtalya

8. Crans-Montana, İsviçre

9. Le Chinaillon, Fransa

10. St. Moritz, İsviçre

11. Torla, İspanya

12. Canazei, İtalya

13. Hallstatt, Avusturya

14. Grindelwald, İsviçre

15. Chamonix, Fransa

16. Davos - İsviçre

17. Kitzbühel, Avusturya

18. Val di Funes, İtalya

19. Kamnik, Slovenya

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
spookserkan

Fotoğraflarda gördüğünüz o doğa içerisindeki köyler, özellikle seçilmiş fotoğrafa uygun olsun, güzelimizi paylaşalım diye bulunmuş yerler değil, her yer fotoğraflardaki gibi gerçekten oralarda. Alt tarafı bir dağın bir yerindeki çiftlik evinde bile her şey muntazam, odunları istiflenmiş çevresi düzenlenmiştir. Bizim köylerdeki gibi çil çaput tutturulmuş saçma sapan kir pas içinde şeyler göremezsiniz, para ile ilgili konular değil bunlar.

spookserkan

Özellikle Avusturya Hallstatt'a Alplerin dibinden ilk giderken cennette geldiğimizi düşünmüştüm. büyük şaşkınlık yaşıyorsunuz. terasına finiküler ile çıkın bütün göle tepeden bakın, sonra aşağı inip köylerinin içerisinde gezinin. asla anlatılanlarla fotoğraflarla o görüntüyü atmosferi kurgulayamazsınız. n'olursa olsun gidin, görün. neredeyse tüm Avrupa böyle, çek cumhuriyeti, Macaristan'da ufka kadar uzanan yeşillikler ağaçlar köyler, kasabalar hangisini söyleyeyim. Sonra istanbul'a dönün (5 milyar ağaç diktik yazan tabelalarla) kaos, berbat çirkin bir beton yığını şehri, doğanın mücadelesi bir kaç yerde bitmiş ağaçlar. yada kimseye engel olmamış diye kesilmemiş. sorsan; -inşaatımız, inşaat sektörümüz mimarimiz dünyada lider! Neden bizi A.B'ye almadıklarını anlayacaksınız. Hatta girmesek daha iyi diyeceksiniz. kıyamazsınız!

spookserkan

Neden mi ? üstteki manzaralara türk işi binalar, gecekondular koyun, sonra bütün park bahçeleri yeşillikleri açık alanları pet şişe, karpuz kabuğu, gazete kağıt atıkları, sigara izmaritleri, çocuk bezleri, market poşetleri, mangal artıkları, çekirdek kabukları koyun, her yere saçma özensiz tabelalar, beton serpiştirin yine aralara, oldu mu sana şimdi alıştığın memleketin. bizden olmaz hocam inanın olmaz. çünkü biz orta doğulu egoist bir toplumuz, sanki çocuklarımız torunlarımız hiç olmayacak, onlara hiç bir şey borçlu değilmişiz gibi, batan gemiden mal kaçırır gibi, günü kurtarma derdinde milletiz. her şeyi tüketme derdindeyiz.

ozcylnn

Chamonix, acaip romantik ve güzel bi kasaba ayrıca dünyaca ünlü markaların mağazaları falan var kasaba olmasına rağmen garip bi şekilde orada duruyorlar :)))

palermolu

Çok güzel köyler

Görüş Bildir