Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Atatürk'ün Masum Din Adamlarını Astırdığı Söylentilerine Cevap Olan Bu Yazıyı Okumalısınız!

-
Abone ol

Twitter'da CON SINOV adlı kullanıcının; Milli Mücadele ve Cumhuriyet'in ilk yıllarında yaşanan gerici eylemler ve alınan önlemler hakkında yazdığı bu flood, Atatürk'ün masum din adamlarını astırdığı söylentilerine ısrarla inananlara cevap niteliğinde.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bunakkaptan

Masum Din adamı olmaz. Başlık en baştan yanlış. Din'i kullanarak kendisine menfaat temin eden hiç kimse masum değildir. İsterse maaşlı olsun...isterse tarikatçi olsun.Her ne kadar bazı sersemler İslam da Ruhban sınıfı yoktur derlerse de inanmayın VARDIR ..! Hemde zıhlı Mercedesli, Saraylarda yaşıyan ve TC ' nin bütün Bakanlıklarından fazla parası, elemanı ve geliri olan akıl almaz bir Din adamı ordusu vardır. Aksini iddia edenin alnını karışlarım.

emir-yilmaz26

Uydurdukları ruhbanlığı ise Biz kendilerine farz kılmadık, lâkin Allah’ın rızasına nail olmak için kendileri icad ettiler. Kaldı ki ona gereği gibi de riâyet etmediler. Biz de onlardan iman edenlere mükâfatlarını verdik, onların çoğu ise büsbütün yoldan çıkmışlardır.”(Hadid, 57/27)

57alay

en ilginc durum da, kuzey afrika senusi tarikat liderinin gelip, anadolu kuvva direnisine katilmasi olmus. demekki; dindar-kafir, benden-ondan degil, insanlar iki grup: iyi ve kotu.

orhanyy

yurdumun cahil insanları... kamal madem dine karşı değildi neden konyanın yarısı kadar ülke olan isviçreden kanunları aldık? Kuranı Kerim bize yetmiyor muydu? İslamı bıraktık laikliği getirdik?

doctor-what

hocam umarım trollük yapıyorsundur

orhanyy

Trollük ne demek? Tdk'da karşılığını bulamadım.

doctor-what

şöyle diyeyim, o halde umarım bu yaptığın bir kara mizahtır ve sözlerinde ciddi değilsindir. biraz daha sert, duygusal ve görece kaba bir aktarımda bulunursam umarım patates kadar bir beyne sahip değilsinizdir ve bu yetersiz beyninizle ülkelerin kalitesini ebatlarına göre yargılayıp dini temelli devletlerin hukuk ve yönetimlerdeki başarısızlığını göz önüne almaksızın büyük önderimiz sayın Mustafa Kemal Atatürk hakkında ileri geri konuşmuyorsunuzdur beyefendi

ebru-ebru16

çok cahilsin keşke ölsen..

sahbet1903

15 Temmuz'dan örnek vermesi bu kadar abartılmamalı, yalnızca somutlaştırmak için en yakın zamanda yaşanan bir olaydan bahsedilmiş. Bence başarılı da bir çalışma olmuş, bilgilerini paylaşabildiği kadar paylaşmış. Zaten bu tür tarihin bilgiler 50 tane tweetle öğrenilmez. Okuyup bilgilenmek gerekir. Bu sadece çok kısa bir özet gibi. Atatürk mükemmel bir devlet adamı ve askerdi. Dini görüş ve ayrımları onun isminin önüne geçmemeli.

Gizli Kullanıcı

Bu üretilen içerik çok acı bir gerçeği ortaya koyuyor. İnsanlara 51 kitap tavsiye ederek değil çoğu farazi cümlelerden oluşan 51 tweet'le tarihi öğretilmeye çalışıyor. Daha da acısı insanlar sorgulamadan ve araştırmadan bunlara inanıyor.

ibrahim-nazim-gume

Sorgulamadan ve araştırmadan inanmak mı ? Bana bu bir yerden tanıdık geliyor ama neyse din konusuna girmeyeceğim. Farazi cümlelerden oluşan tweet'den kastınız dönemin gazete haberinin veya aynı şekilde dönemin anayasa maddesi örneğinin veya fetva örneklerinin bulunduğu bir tweet mi ? Acaba kanıttan kastınız yine asılan hocalar gibi ( Kadir mısıroğlu) Cumhuriyet'in islamı öldürdüğünü düşünenler midir ? Bunlar bilmem ne kanalına çıkıp atıp tuttuğunda da kanıt istediniz mi çok merak ediyorum .

Gizli Kullanıcı

50 tivitin 3-4 tanesinde yazılı metin var ama bazıları türkçe bile değil. Geri kalan onlarca tivit sadece dediğim gibi farazi cümlelerden ibaret. Din konusuna gelirsek ona bence de girme çünkü din sanal ve görsel medyanın öğrettiği gibi sorgusuz inanma değil dünyayı, kendini sorgulama ve anlama işidir. İnanmıyorsan bi süre beraber takılalım:)

ibrahim-nazim-gume

Merak etme çevremde %99 oranda senden var zaten yeterince fazlasınız bence bunları anlatmak için.

Görüş Bildir