Görüş Bildir

Asyalı İnsanlar Neden Geç Yaşlanır?

Haberler
> Asyalı İnsanlar Neden Geç Yaşlanır?

Sırları nelermiş bir bakalım...

1. Yüzlerindeki geniş kemik yapıları yüz kırışıklığına ve sarkıklığına engel olur.

1. Yüzlerindeki geniş kemik yapıları yüz kırışıklığına ve sarkıklığına engel olur.

Yaşlandıkça kemik ve yumuşak doku kaybı yaşarız. Asyalıların yüzünün daha geniş bir kemik yapısına sahip olması nedeniyle yumuşak doku kaybı daha az görülür. Asyalıların göz çevresinde daha fazla yağ vardır, bu da göz çevresinde kırışıklıkların oluşmasını engeller.

2. Ciltleri onları güneşe karşı daha iyi korur.

2. Ciltleri onları güneşe karşı daha iyi korur.

Farklı cilt renkleri, yaşlanma sürecini benzersiz kılan birçok özelliğe sahiptir. Asyalılar ile beyazlar arasındaki en önemli fark ciltteki melanin miktarıdır. Ne kadar çok melanine sahip olursanız, foto yaşlanmaya ve güneşe maruz kalmaya karşı o kadar çok korumanız olur. Yaşlandıkça ortaya çıkan kırışıklıklar veya ince çizgiler genellikle güneşten kaynaklanır.

3. Diğer insanlara göre "yaşlanmayan" genlere sahip olabilirler.

3. Diğer insanlara göre "yaşlanmayan" genlere sahip olabilirler.

Araştırmalara göre uzun yaşam süresi ile bağlantılı genler keşfedilmiş. Methuselah genleri olarak adlandırılan bu genler güneş ışığına ve diğer çevresel faktörlere maruz kaldıktan sonra cilt onarımından sorumludurlar. Şimdilik sadece Amerikalı ve Afrikalı-Amerikalı kadınlar üzerinde yapılan araştırmaların sonuçlarına göre bu genler siyahi ve Asyalı kadınlarda beyaz kadınlara göre iki kat daha fazla bulundu.

4. Yaşam tarzları genç gözükmelerine katkıda bulunuyor...

4. Yaşam tarzları genç gözükmelerine katkıda bulunuyor...
www.instagram.com

Yaşlanma biçiminiz yaşam tarzınızın ve beslenmenizin bir birleşimidir. Beslenme, cilt bakımı, alışkanlıklar, egzersiz ve daha fazlası, yaşlanma şeklimizde büyük rol oynar. Yani Asyalı insanların genç görünümü dengeli beslenmeye bağlanabilir. Sağlıksız olduğu ve şişmanlattığı bilinen Batı yemekleriyle karşılaştırıldığında, Asya mutfağında daha fazla sebze, deniz ürünleri ve baharat ve daha bulurken, diğer mutfaklara göre daha az süt, ekmek ve hamur işleri bulunur.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
35
21
9
9
5
5
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Asya Tanem

ayrıca kozmetik onlarda çok gelişmiş olduğu için çok rahat genç görünebiliyorlar...

ya bir s.... gidin. Bu resimdeki yada internetteki kişileri baz alıyorsanız bir kere estetiğin Allah'ı var bunlarda.iki suratlarını makyajla yeniden yaratıyo... Devamını Gör

hi

Bence asyalıların genç görünmesinin nedeni estetik, dünyanın en iyi estetik cerrahları güney Kore'de ve erkeklerde böyleler, herkes cilt bakımına dikkat ediy... Devamını Gör