Asya Mutfağından Hangi Yemek Senin Ruh Eşin?

91PAYLAŞIM

Yemeklerin ruhu olmadığını düşünüyorsan çok yanılıyorsun. Peki Asya mutfağındaki hangi yemek senin ruhunla eş?

Öğrenmek için haydi teste!

1. Hadi başlayalım, Japon mutfağından bir yemek seç bakalım!

Miso
Suşi
Yakitori
Ramen
Tempura
Unagi

2. Pilav dediğin nasıl olmalı?

Etli
Kuru pilav
Sebzeli
Zerdeçallı
Şehriyeli
Nohutlu

3. Bu atıştırmalıklardan hangisi seni daha mutlu eder?

Jelibon
Bonibon
Lolipop
Çikolata
Gofret
Marshmallow

4. Bu lezzetlerden hangisi tam da sana göre?

5. En son ne zaman sebze yedin?

6. Hadi bir de pasta seç!

Çilekli pasta
Muzlu rulo pasta
Mozaik pasta
Köstebek pasta
Tiramisu
Alman pasta

7. Bu çorbalardan hangisi tam sana göre?

Yoğurt Çorbası
Domates Çorbası
Mercimek Çorbası
Sebzeli Tavuk Çorbası
Tarhana Çorbası
Ezogelin Çorbası

8. Geldik son soruya! En sevdiğin meyveyi seç ve testi bitirelim.

Köri soslu tavuk!

Senin ruh eşin, hiç kuşku yok ki köri soslu tavuk! Seni köri soslu tavuk kadar doğru anlatan bir yemek daha yok. Şöyle ki, sen aynı köri soslu tavuk gibi lider ve zor bir yemeksin; çünkü bilinir ki, eğer menüde köri soslu tavuk varsa başka bir yemeğe gerek yoktur. Çünkü köri soslu tavuk baskın bir yemektir, aynı senin gibi. Belirli bir ağırlığın vardır, senden fazla doz hem mideye hem kalbe zarar; insanlarda öyle bir etki yaratıyorsun. Detaycısın, zorsun, kolay beğenmezsin; ancak başarının ve alfa kişiliğinin sırrı da bu! Seninle bir dakika bir ömre bedel!

Sushi!

Senin ruh eşin hiç şüphesiz sushi! Senin bu son zamandaki hallerini sushi kadar doğru anlatan bir yemek daha yok. Sen oldum olası dertli ve içli bir kişiliktin; fakat şu son zamanlarda her şey üst üste gelmeye başladı, zaten hiç tek tek gelmezler ki!.. Her yanın kırık dökük, gedikleri kapatacak dört kolun da yok, yetişemiyorsun... Bağırsan, kızsan, öfkelensen rahatlayacaksın ama sen ince bir insansın; sevdiklerini kendi dertlerinle darlamak da istemiyorsun. Naçizane tavsiye: Seni üzenlerin üstüne bir çizgi çek, ardına da bakma yolcu...

Pekin ördeği!

Senin ruh eşin, %100 eminiz ki Pekin ördeği! Eğlencen kararındadır: nerede nasıl davranmasını iyi bilirsin. Şamata zamanı şamata, gam zamanı gamdır sende! Oldum olası melankolik bir kişiliğin oldu; derin bir yapın var çünkü. İçine içine ağlamayı iyi bilirsin. Ancak içten içe acı çekmeye de meyilli bir ruhun olduğunu söylemezsek olmaz. Ama bunlar seni yıkmayı bırak, sallayamaz bile!

Ramen!

Senin ruh eşin kuşkusuz ramen! Her şeyden önce senin zorlamaya ve diktatörlüğe gelemediğini söylemek elzem. Bir işi halledeceksen, ancak keyfinin yettiği ve istediğin zaman halledersin. Sakın yanlış anlama sana sorumsuz falan demiyoruz. Diyoruz ki; sen kafana göresin, kendi halindesin, kendi hayatın kendinin elinde. Ayrıca keyif kaçıranları, çok konuşup darlayanları oldum olası sevemedin gitti. Hiçbir şey umurunda değildir; rahatsın, keyfine bakıyorsun. En güzeli de bu değil mi zaten?

Noodle!

Senin ruh eşin noodle! Seni noodle kadar net ve doğru anlatan bir şey daha yok; çünkü sen adeta bir samimiyet bombasısın; acayip derecede samimi, cana yakın bir şeysin sen ya! Sana en çok yakışan şeyse gülmek: Güldüğün zaman dudağının kenarında oluşan kıvrıma gömülmek isteyen o kadar insan var ki... Sevimliliğinde sınır asla yok. Keşke herkes senin gibi olabilse!

Wonton!

Senin ruh eşin wonton! Senin bu hayatta aradığın yegane şey, samimiyet! Yapmacıksız, gerçek ve doğal bir dünya tasarlıyorsun kafanda; bu uğurda da kendine prensipler edinmişsin. Mesela tevazu sahibisin, orijinalliği sadelikte yakalama peşindesin. Ayrıca senin tam bir düz adam/kadın olduğunu da eklemek lazım. Çünkü insanların çok basit konuları karmaşıklaştırıp içinden çıkamadığına defalarca tanık oldun. Hayatı yaşama, hayata tutunma gibi konularda üstatsın kısaca!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen_of_the_7_kingdoms

Noodle;samimi..

bolly.sever

Köri soslu tavuk! evet evet hint mutfağını çok severim doğruu!!

ricat

Kafama göre takiliyorum ramen çıktı. Evet doğru vay canına

zekim

tam bir vizyonsuzum köri soslu tavuk çıktı

ozzy_oz

Pekin ördeği! Senin ruh eşin, %100 eminiz ki Pekin ördeği! Eğlencen kararındadır: nerede nasıl davranmasını iyi bilirsin. Şamata zamanı şamata, gam zamanı gamdır sende! Oldum olası melankolik bir kişiliğin oldu; derin bir yapın var çünkü. İçine içine ağlamayı iyi bilirsin. Ancak içten içe acı çekmeye de meyilli bir ruhun olduğunu söylemezsek olmaz. Ama bunlar seni yıkmayı bırak, sallayamaz bile!

Görüş Bildir