Görüş Bildir

'Astsubayı Şehit Eden 5 IŞİD Militanı Öldürüldü'

Anasayfa > Gündem

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Koordinasyon Merkezi'nde başta IŞİD'e karşı olmak üzere son günlerde yürütülen operasyonlarla ilgili bilgi aldı. Başbakan Davutoğlu'na brifing veren Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Güler, Astsubay Mehmet Yalçın Nane'yi şehit eden 5 IŞİD militanının öldürüldüğü bilgisini verdi.

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi'nde düzenlenen toplantıyla Başbakan Davutoğlu'na, sınır ötesinde gerçekleştirilen operasyon sürecine ilişkin bilgi verildi. 

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Adalet Bakanı Kenan İpek, Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve üst düzey güvenlik yetkililerinin katıldığı toplantıda, Başbakan'a dünkü saldırıda astsubay Yalçın Nane'yi şehit eden 5 IŞİD militanının öldürüldüğü bilgisi verildi.

Dün bu sayı bir olarak açıklanmış ve öldürülen militanın fotoğrafı yayınlanmıştı.

Pilotlara teşekkür

Toplantıda sınır ötesi operasyonlarda yer alan uçakların kaydettiği görüntüleri izleyen Başbakan operasyona katılan pilotlara teşekkür etti.

Şehit Yalçın operasyonunun ilk görüntüleri yayınlandı

Toplantıda, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ve diğer yetkililer de kendi alanlarıyla ilgili operasyonun nasıl yürüdüğüne ilişkin bilgi verdi. 

Operasyonların süreceği ve ihtiyaç duyulması halinde gerekli talimatla devam edeceği bildirildi. Operasyonların çok başarılı gittiği, asıl hedeflerin isabetle vurulduğu ve yakınındaki binaların zarar görmediği de vurgulandı.

AA | Fotoğraflar: Halil Sağırkaya ve Hürriyet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
ÖZGÜR_DMK

astsubayı şehid eden olduklarını nasıl anlıyosunuz yaa? sadece 5 kişimiydi bunlar? ben onu anlamadım. binlerce ışid militanı var.

Mehmet Cepik

Aaaa, oldumu simdi Özgür kardes. "Dövlet" ne diyorsa o dogrudur, gerisi terördür, haindir, yabanci ajan-mihraktir, bölücüdür, yikicidir, anarsisttir, zerdüst... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

TSK akpnin oyunlarına gelmemeli bu akp ve pkk bütün pisliği yapar ve magduru oynar bir de üstüne askeri darbecilikle yaftalar, hep öyle yapmadılar mı öldürdü... Devamını Gör

Keneddy Zepleger

ooo tam selfie olmuş #komutanla delirmeceler#orta doğu#obama bir sen eksiksin#tv de Abd bayrağı ve biz#