Astronot Michael Collins'e Göre Apollo 11 Görevi Dönüşünde Ay'a Ait Mikroplar Dünyaya Bulaşmış Olabilir!

81PAYLAŞIM

Astronotların açıklamasına göre Apollo 11'in Ay' indiğinde yapılan bir hata, gezegenimize Ay'a it mikroplar getirmiş olabilir...

Kaynak: https://www.independent.co.uk/life-style...

50 yıl önce, üç astronotun Ay'a gidip geldiği görevde Nasa, Ay'ın yüzeyinden mikrop gelmemesi için oldukça yoğun çalıştı.

Apollo 11 mürettebatındaki üç astronota da özel kıyafetler giydirildi. Bilim adamları, Dünya'nın kirlenmeyeceğinden emin olana dek, karantinada kaldılar ve temizlendiler.

Space.com'da yayınlanan belgeseldeki röportajlar sayesinde görev hakkında yeni bilgiler öğrenildi.

Dünya'yı temiz tutma planı başarısız olmuş olabilir ve hatta tüm çabalara rağmen Dünya'nın atmosferine uzay böcekleri girmiş olabilir.

Astronotlar, Ay'dan Dünya'ya getirilebilecek canlı bir şey olacağını düşünmedi. Ancak olması durumunda önlemler alındı.

Ancak, astronot Michael Collins'in açıklamalarına göre durum farklı...

Görev arkadaşları Neil Armstrong ve Buzz Aldrin Ay'ın yüzeyindeyken, kapsülde kalan Collins, astronotlar geri girdiğinde, olası mikropları kendileriyle birlikte taşımış olabileceklerini söyledi.

Collins şunları söyledi: "Ay'da mikroplar olduğunu varsayalım. Geri döndüğümüzde, komuta modülü bu mikroplarla dolmuş olur..."

"Komuta modülü Pasifik Okyanusu'na indiğinde de ne yapılır? Kapağı açarlar. Kapağı bir şekilde açmak zorundasın. Tüm kahrolası mikroplar da ortaya çıkar!"

Buzz Aldrin de bu konuya değinip, görevlilerin onları bir bez parçasıyla temizleyip daha sonra bu bez parçasının direkt suya atıldığını söyledi.

"Tüm o mikroplar, okyanusun derinliklerine gitti." diyor Aldrin. Ve gülerek şunları ekliyor: "Acaba orada yaşayabilmişler midir?"

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ercy

Dünayı görünce kahırlarından ölmüştür onlar, rahat olun siz

amanini-mor-goyun

mikropmu mikroskobik canlimi ?olaya nasil bakilir bi araştirin

Görüş Bildir