Görüş Bildir
Haberler
Assassin's Creed'e Fransa'dan Tepki

Assassin's Creed'e Fransa'dan Tepki

Deniz Gök
18.11.2014 - 18:55 Son Güncelleme: 19.11.2014 - 00:58
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Dünyada geniş bir hayran kitlesi bulunan Assassin's Creed adlı oyun Fransa'da tartışmalara neden oldu

İlki 2007’de oyunculara sunulan Assassin’s Creed adlı oyun serisinin sonuncusu Unity’de konu alınan Fransız Devrimi, Fransa’da tartışmalara neden oldu. Oyunda devrimin liderlerinden Maximilien François Marie Isidore de Robespierre’in “eli kanlı bir lider” şeklinde gösterilmesi ülkedeki solcuların tepkisini çekti.

Independent’ın haberine göre, oyunda Robespierre’in “kana susamış bir psikopat” olarak betimlenmesi, eski lideri “halkın adamı” ve “demokrasinin babası” olarak nitelendiren solcuları kızdırdı. Eski cumhurbaşkanı adayı Jean-Luc Melenchon, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Oyunda insanlar barbar ve kan isteyen vahşiler olarak gösteriliyor. Devrimin bir aşamasında bizi özgürleştiren bir insan canavar olarak yansıtılıyor” ifadelerini kullandı. Oyunu “kapitalizmin komplosu” olarak adlandıran Melenchon, “Biz Fransızları birlikte tutan şeyleri yok etmek için hakaret ediyorlar” dedi.

Assassin’s Creed’in yapımcıları ise oyunda geçen olayların bir kısmının “abartıldığını” kabul ettiklerini belirtti. Oyunun yapımcısı Antoine Vimal du Monteil, “Assassin’s Creed Unity geniş bir kitle için tasarlanmış bir oyundur, tarih dersi değildir” sözleriyle eleştirilere yanıt verdi.

  • Taraf
Kaynak: http://www.taraf.com.tr/haber-assassi...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
1
1
1
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam