Görüş Bildir

Aşı Olmayanlara Yaptırım Başlıyor: Fırından Ekmek Alamayacaklar!

Anasayfa > Gündem

Koronavirüs vaka sayılarının artması üzerine İstanbul'da 6 ilçenin fırıncılar odası temsilcisi, aşı olmayanlara fırınlarda ekmek satışı yapmama kararı aldıklarını açıkladı.

Türkiye'de günlük koronavirüs vaka sayılarındaki artış üzerine İstanbul'da 6 ilçenin fırıncılar odası temsilcisi, yeni bir karar aldı. Karara göre, aşı yaptırmayanların ilçelerindeki fırınlara artık giremeyecek ve ekmek satın alamayacak. 

Türkiye'nin bir kapanmaya daha gücü olmadığını söyleyen İstanbul Fırıncılar Odası Esenler Temsilcisi Mustafa Çiçek, 'Vaka sayıları artmaya başlayınca karar almak zorunda kaldık. Şu anda koronavirüs vaka sayıları aşırı bir şekilde artmaya başladı. Gidişatı iyi görmüyoruz. Bizler de fırıncılar olarak üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. O yüzden fırına gelen vatandaşların aşılarının olup olmadığını kontrol edeceğiz. Aşısı olmayana ekmek satışı yapmayacağız. Şu anda 6 ilçede bu kararı aldık. Bu ilçeler ise Bakırköy, Güngören, Bağcılar, Bahçelievler, Bayrampaşa ve Esenler. Ancak bu kararın en kısa zamanda 39 ilçeye yayılacağını düşünüyorum. Hatta bu kararın tüm Türkiye'ye yayılmasını istiyoruz. Bu şekilde en azından insanları uyarmış oluruz. Çünkü Türkiye'nin bir kapanmaya daha gücü yok' dedi.

'Aşı yoksa ekmek satışı yapmayacağız...'

'Aşı yoksa ekmek satışı yapmayacağız...'

Çiçek, 'Biz de vatandaş olarak üzerimize düşen görevi yapmak zorundayız. Fırıncılar Odası olarak aldığımız kararın doğru olduğuna inanıyoruz ve kararı uygulayacağız. Gelen vatandaşların hepsi akıllı telefon kullanıyor. Telefonlarında aşı olup olmadıkları belli. Aşısı yoksa ekmek satışı yapmayacağız. Belki biz pandemi döneminde kapanmadık ama binlerce küçük esnafımız kapandı ve mağduriyet yaşandı. Benim kimseyi mağdur etmeye hakkım yok. Bu uygulamayı önümüzdeki hafta itibariyle başlatacağız' diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
87
84
40
18
16
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Barney

elin fırıncısı bile kafasına göre yasa çıkarmış gibi uygulamaya çalışabiliyo. memleketin haline bak. la fırıncı sen kimsin? ekmeğine bak işini yap te allaam

İsim Soyisim

Eminim uygulanır. Fırıncıların da derdi milletin aşı olup olmamasıydı. Adamlar ekmek paralarından kısıp aşı olmayanları aşıya zorlayacak öyle mi? :) Kime ekm... Devamını Gör

Sıradan Biri

Bunu uygulayıp ekmeğine mani olacak fırıncı varsa uygularsanız. Kusura bakmayın ama hiç bir esnafın vatandaşın aşı yapıp yaptırmadığı umrunda değil.