Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Arkadaşının İlginç Teşvikiyle 138 Kilo Veren Adamın Hikayesi

-
Abone ol

Sıkı dostluk dediğimizde, kişilerin birbirlerinin iyiliği için her şeyi dürüstçe söyleyebildiği, gizli saklı şeylerin olmadığı bir ilişki geliyor değil mi aklımıza? Ama bu tarz dostlukları bulmak ve sürdürmek, her şeyin nefrete ve alaya vurulduğu günümüz dünyasında oldukça zor. Fakat şimdi anlatacağımız hikayede, bu alaycı tavır hayat kurtaran bir hamleye dönüşebiliyor. Kilo vermeden önce tamı tamına 228 kg olan Jamie Brooks, arkadaşının şişmanlığıyla ilgili alaycı mesajları üzerine, kilo vermeyi kafasına koyuyor ve gerçekleştiriyor.

Kaynak: http://thechive.com/2015/01/30/chef-lose...

Aşçıbaşı olan Jamie Brooks, mesleği gereği mutfakta çok vakit geçirdiği için inanılmaz kötü bir beslenme alışkanlığı edindi.

31 yaşına geldiğinde, Jamie 228 kg olmuştu ve arkadaşları, ailesi Jamie'nin sağlığı hakkında endişeleniyorlardı.

Arkadaşının gözlerinin önünde yavaş yavaş ölüme gittiğini gören Neil Williamson, artık olaya müdahale etmesi gerektiğini düşündü. Neil, Jamie'ye biraz sert bir tavır takınacaktı.

Bu sert tavrı mesajla gösterecekti. Neil, Jamie'ye 6 hafta boyunca hergün "Şişko herif, 40 yaşını bile göremeden gebereceksin!" minvalinde, Jamie'yi zayıflaması gerektiği konusunda motive edecek mesajlar attı.

Bu ağır mesajlarla geçen 6 hafta sonunda, Jamie isyan bayrağını çekti ve kendini sıkı bir beslenme düzenine soktu. 1 yıl gibi bir süre içerisinde, 228 kilodan 90 kiloya düştü. Bu radikal değişimden sonra, Jamie hayattan daha da bir zevk alır hale geldi, kız arkadaşları oldu.

Jamie:

"Beni kilo vermeye iten mesajlar 6 haftamı rezil etti fakat şu an çok mutluyum. Neil hayatımı kurtardı. Ona ne kadar teşekkür etsem azdır.."

Onedio olarak, Jamie'ye kocaman bir AFERİN!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Fat Fuck güldürdü :D

Görüş Bildir