Görüş Bildir

Arınç: 'Bu Ülkede Bir Seçim Oldu mu Gerçekten?'

Anasayfa > Gündem

Mardin’de temaslarda bulunan Bülent Arınç, 'Bazen şaşırıyorum, bu ülkede bir seçim oldu mu gerçekten? Çünkü başbakan, bakanlar, hükümet yerinde. Üstelik dün bir de TBMM Başkanı AKP’nin değerli bir milletvekili, Milli Savunma Bakanımız seçildi. Bu büyük bir başarıdır' dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin'e gelen Arınç, AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu ile Vali Ömer Faruk Koçak'ı ziyaret etti.

Arınç burada yaptığı konuşmasında, dünyanın takdir ettiği Mardin'de bazı ziyaretlerde bulunacağını söyledi.

Birlikte yaşamanın en güzel örneklerinden birisinin Mardin olduğunu dile getiren Arınç, son yıllardaki bazı olumsuz gelişmelere rağmen Mardin'i bir 'huzur kenti' olarak yaşatma kararlığında olduklarını kaydetti.

Yeni bir hükümet kuruluncaya kadar hükümetin görevini sürdürdüğünü, halkın AK Parti hükümetini gördükçe huzur ve istikrar içerisinde ekonomik gelişmesini de sürdürebildiğini ifade eden Arınç, şöyle konuştu:

'Bu ülkede bir seçim oldu mu gerçekten?'

“Hatta bazen şaşırıyorum, bu ülkede bir seçim oldu mu gerçekten? Çünkü başbakan, bakanlar, hükümet yerinde. Üstelik dün bir de TBMM Başkanı AKP’nin değerli bir milletvekili, Milli Savunma Bakanımız seçildi. Bu büyük bir başarıdır. Bu başarıda payı olan herkese teşekkür ediyoruz.”

 'TBMM, birinci sınavını başarıyla verdi'

Arınç, her partinin meclis başkanı adayı bulunduğunu ve bu partilerin seçime yönelik farklı davranışlar içerisinde olduğunu anımsatarak, “Bu da demokrasinin bir zenginliğidir. AKP’nin değerli bir bakanı, 26′ncı Meclis Başkanımız olarak seçilmiş oldu. Buradan Sayın Başkanımızı tekrar tebrik ediyoruz, milletvekillerimiz büyük bir gayret ve sebat gösterdiler. AKP grubunun bir firesi olmaksızın oyları ile desteklediği bir başkana kavuşmuş oldu. TBMM, birinci sınavını başarıyla verdi” dedi.

'Hükümet kurma çabalarımız başarıyla sonuçlanacak'

“Ne kırmızı çizgilerimiz var, ne hiçbir partiye karşı bir yanlı düşüncemiz var. ‘Buna sırtımı dönerim, bunu isterim’ gibi bir kaba düşüncenin sahibi olmadık. Milletin seçtiği, takdir ettiği ve demokrasinin olmazsa olmazı olan seçim konusunda geçmişten bu yana düşüncemiz budur” ifadesini kullanan Arınç, şöyle devam etti:

“Hükümet kurma çabalarımız inanıyorum ki başarıyla sonuçlanacak. Temel prensipler ölçüsünde Türkiye’nin dış politikası, ekonomik gelişmesi ve toplumsal birliğinin kurulmasına yönelik çabalarda hangi parti ile daha çok azami müştereklerimiz olursa onunla hükümet kuracağımızı göreceksiniz.”

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
uzundonlu_kisot

herifler taşak geçer tabi amk !

zeynep uysal

Hile yapamayınca aynı hissi vermiyor galiba arınca

cnsfrd

adam haklı beyler...