Argoya Ne Kadar Hakimsin?

31bPAYLAŞIM

Birçokları tarafından argo küfür ve hakaretten ibaret sanılsa da Cemil Meriç, ''Argo, yaralı bir vicdanın sesi, kanundan kaçanların dili, korkunun ördüğü duvar, günahlara peçe'' der.  Bu testte argo bilgini ölçüyoruz. Hadi bakalım :)

1. Kolay soruyla başlayalım

2. Carta ne güzel kelime.

3. Kertenkele değil.

4. Atan atana...

5. Hayırlı işler...

6. Devlet izin veriyor mu?

7. Bu çok kolay

8. Peki ya kadın argosu?

9. Kırbaçları var bunların.

10. Son olarak eşcinsel argosundan bir kelime

Rüzgar yapma senden cacık olmaz!

Açıkcası argoyla aran hiç iyi değil. Süssüz ve düz bir dil kullanmayı tercih ettiğin belli. Aristokrat mısın nesin bilmiyoruz ama argo sana çok uzak :) Sana göre argo hakaret, küfür ve yabancı bir dünya. Hiç işin olmaz. Yolda biri argo bir laf etse dönüp bakmazsın belki de yabancı bir dil sanabilirsin. O kadar alakasızsın konuyla :)

Façası yanasıca, bilmediği yok!

Argoyu seviyorsun. Belki kullanmıyorsun, bazı alt kültürlere yabancısın ama nedir ne değildir az çok bilgin var. Sokağın diline aşinasın. Belki yeni ortaya çıkan bir tabire ilk başlarda soğuk duruyorsun, belki geç duyuyorsun ama sonradan diline düştüğü bile oluyor. :)

Kurda kuşa havada takla atlatır dilin!

Oooo yerin altını üstünü ters çevirmiş, sokakları kişnetmiş, derdini duvarlarda inletmiş biriyle karşı karşıyayız. Sen sokağın dilini yutmuşsun. Doktor reçetesi  okumakla övünenler seni görse hasetlerinden çatır çatır çatlar. Alemde sana yeşillenmeye kalkan olursa mangizini gören şaşkoloz olur kalır, gözüne kılçık kaçar. Hürmetler :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
semanur70137083

hürmetler

nezir-niko

Rüzgar yapma senden cacık olmaz!

yildiz-hilal-gungunes

Nasıl bildin ya...

yildiz-hilal-gungunes

Rüzgar yapma senden cacık olmaz! Rüzgar yapma senden cacık olmaz! Açıkcası argoyla aran hiç iyi değil. Süssüz ve düz bir dil kullanmayı tercih ettiğin belli. Aristokrat mısın nesin bilmiyoruz ama argo sana çok uzak :) Sana göre argo hakaret, küfür ve yabancı bir dünya. Hiç işin olmaz. Yolda biri argo bir laf etse dönüp bakmazsın belki de yabancı bir dil sanabilirsin. O kadar alakasızsın konuyla :)

plutonunhayaleti

peki en fazla ikisini kendi bilgimle yapıp gerisini kafadan atarak doğru bulup testi geçmem

Görüş Bildir