Görüş Bildir
Haberler
Apple, iOS 9'un Wi-Fi Yardımı Özelliğine Açıklık Getirdi

Apple, iOS 9'un Wi-Fi Yardımı Özelliğine Açıklık Getirdi

ATKN
15.10.2015 - 17:48 Son Güncelleme: 15.10.2015 - 18:24

iOS 9 ile birlikte hayatımıza giren ve hücresel veriyi hızlı bir şekilde tükettiği yönünde iddialara konu olan Wi-Fi Yardımı özelliğiyle ilgili Apple’dan içleri rahatlatan açıklama geldi. Söylenenlere bakılırsa bu özellik zannedildiği gibi internet paketini gereksiz yere kullanmıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Wi-Fi yardımı özelliği, kablosuz bağlantının yeterince stabil ve hızlı olmadığı noktada hücresel verinin devreye girerek yapılması istenen işlemin daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor. Apple’ın belirttiğine göre veri dolaşımı seçeneği etkin haldeyken Wi-Fi Yardımı özelliği aktif hale gelmiyor ve böylece daha az veri tüketmesi sağlanıyor. 

Sadece arkaplanda açık olan uygulamalar için bu özellik aktif oluyor ve böylece sizin isteğiniz dışındaki uygulamaların veri kullanması engelleniyor. Son olarak 3. parti uygulamaların medyaları veya dosya eklerini indirmesinin de önüne geçiliyor. Bu açıklamadan sonra gönül rahatlığıyla söz konusu özelliği kullanabilirsiniz. Ancak yine de Wi-Fi Yardımı özelliğine sıcak bakmıyorsanız Hücresel Veri ayarlarının en alt kısmında bu özelliği kapatabilirsiniz.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
126
29
18
17
15
14
0