Apple'ın Açığını Bulup Kazandığı Parayı Elazığ'daki Depremzedelere Bağışladı

 > 
528PAYLAŞIM

Mersin'in Erdemli ilçesinde yaşayan 21 yaşındaki Çayan Temel, Apple'da ücretli uygulamaları para ödemeden indirmenin açığını buldu. Şirketle paylaştığı bu açık sonrasında para ödülü alan Temel, kazandığı parayı depremzedelere bağışladı. 

Kazandığı parayı Kızılay'a gönderdi

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Mersin'in Erdemli ilçesinde yaşayan 21 yaşındaki Çayan Temel, Apple'ın bir açığını buldu. 

Temel, şirketle paylaştığı açığın ardından kazandığı 2 bin lirayı ise depremzedelere bağışlama düşüncesiyle Kızılay'a gönderdi.

'Bu açık sayesinde Apple'dan ücretli bütün ürünleri bedava indirebiliyoruz'

Apple'ın, uygulama mağazasındaki tüm ücretli uygulamalarını para ödemeden indirmenin yolunu bulan Temel, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Apple'ın ilk açığını 2015 yılında buldum. Telefonda oyun oynamayı çok seviyordum. O zamanlar oyunlar ücretli olduğu için değişik yollar aradım ve ilk açığı buldum. Önce ücretsiz oyun oynamayı buldum. Daha sonraları ilgi duydum ve Apple'ın bir çok kez açığını buldum. Bu açıklar sayesinde Apple'dan ödüller aldım. Son olarak bulduğum açık sebebiyle de Apple'dan 2 bin liralık ödül kazandım. Bulduğum açık benim adlandırdığım 'sınırsız kredi açığı' oldu. Bu açık sayesinde Apple'dan indirdiğimiz tüm uygulamalarda ve uygulama için ücretli bütün ürünleri tamamen bedavaya indirebiliyoruz"

Apple'dan teşekkür yazısı

Temel, Apple'a açığı bildirdikten sonra yaşadıklarını ise şöyle anlattı:

"Ben bu açığı söyledim ve bir hafta boyunca yazışmalar yaptık. Bulduğum açığı incelediler ve teşekkür yazısı gönderdiler. Yazıda 'Bildirdiğiniz hata için tüm ekibimiz olarak sizlere sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Yeni güncelleme ile (İOS 13.3) bulduğunuz sistem hatasına çözüm getirmiş bulunmaktayız. Göndermiş olduğunuz, kayıtlı banka ve IBAN bilgilerinize 2 bin lira ödülünüzü gönderdik. İyi günlerde harcamanız dileğiyle' yazılı mail gönderdiler. Daha sonra bu miktarı hesabıma yatırdılar. Ben de bu parayı depremzedelere ulaşması için Kızılay'a bağışladım"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir