Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Anneanne Elinde Büyüyünlerin Anlayabileceği 18 Şey

 > 
9.6bPAYLAŞIM

Anneanneler canımız kanımız her şeyimiz. Kimimiz onların elinde büyüdük. Anne ve babalarımız işinde gücünde olduğu için anneannelerimiz büyüttü bizleri kimi zaman. Onların çocuğu gibi olduk, onlar gibi gördük dünyayı. Onların tecrübeleri işledi bizlere. Belki de bu yüzdendir anneanne elinde büyümüş insanların farkı. Çünkü yalnızca onların gözlerini yaşartacaktır bu listede görecekleri şeyler

1. Muşamba masa örtüsü

Aman da benim pamuk anneannem masanın üstü kolay silinsin diye muşamba mı serermiş, renkli renkli olanlarından mı seçermiş... Ben de çakmakla oynarken yakar mıymışım pis pis kokar mıymış... Kıyamam.

2. Örgü tığı

Kurban olduğum mis kokulu anneannem tığları olmadan bir yere gitmezmiş de, elinden örgüsü yünü düşmezmiş tontişim benim ya. Yalnız yaramazlık yapınca batırıyorsun ediyorsun ayıp oluyor ninecim.

3. Battal boy tencere

Aman da 3 kişi için 100 kişilik yemek mi yaparmış benim al yazmalım. Bütün hafta o yemeği yiyip de bitirmez miymişiz biz. Oy anam benim ya.

4. 1 Tonluk büfe vitrin takımı

Zalım hanım olup da dedeme bu 1 tonluk godzillayı zorla mı aldırmış benim anneannem. Kıyamam ona; vazoları, setleri varmış sergileyecekmiş bonbonum.

5. Hela terliği

Çok da titizmiş benim koca anam. Tuvalat duvarına yaslarmış hela terliğini altı süzülsün diye... Hep de ıslak olurmuş tuvaleti amanın amanın.

6. Anneanne kumandası "Show'u 9'a al evladım..."

Oy benim pamuk ninemin kumandası da kendine has olurmuş. Kanal sırası da hep aynı olurmuş 1: TRT , 2: TRT 2 , 3: Flash (Eskiden TGRT ya da HBB'dir kesin) , 4: Atv , 5: Cine 5 , 6: Fox (Eskiden tabii ki Kanal 6 idi) , 7: Star, 8: Kanal D, 9: Show Tv

7. Burmalı yüzük

Aman da benim anneannemin o buruşuk ellerine  ne de yakışırmış burmalı yüzüğü. Her elini öperken çizermiş dudaklarımı kıyamam.

8. Sallanan sepet

Benim pratik ninem sepet de mi sallandırırmış camlardan bakkala çakkala yerim yerim.

9. Dantel örtü

Aman da her yerden çıkarmış benim ninemin el emeği göz nuru dantelleri, tozlanır da rengi griye çalarmış da...

10. Öksüz doyuran sofrası

Benim tontişim mütevazı bir sofrayla Afrika'daki açlığa tek başına çare mi olurmuş, ellerine sağlık canımın içi.

11. Hurç

Amanın da dünyaları sığdırırmış hurçların içine de benim çocukluğumda kaybolan ne kadar eşyam varsa yıllar sonra çıkarmış bu hurçların içinden. Kıyamam bebişime

12. Sac

Ne güzel de yaparmış gözlemeleri bazlamalaları o sacda benim ak saçlım, mis gibi de kokarmış ev.

13. Gırgır

Ben uyanmıyım diye elektrik süpürgesi kullanmazmış da gırgırla işini görürmüş kurban olduğum...

14. Musluk hortumu

Dedeme musluğun az daha uzun olanından aldırmazmış da ucuna illa bu hortumlardan takarmış benim tontonum. Sular tazzikli gelince de fırlar gidermiş bunlar amanin...

15. Oklava seti

Oy benim fistanı güllüm sinirlenince vururmuş ya bana bunlarla, sonra da kıyamayıp öpermiş. Canım benim.

16. Dantel perde

İlk yıkamada çekip camın yarısını anca kapatan dantel perdelerinden de vazgeçmezmiş benim minnoşum. Bilmezmiş kara sinekleri cama sıkıştırıp perdesiyle ezdiğimi de...

17. Tavuklu saat

Baş ucuma koyarmış da kurup saati ben okula geç kalmayayım diye. Yüreğime indirirmiş kıyamam ona ben.

18. Bardakta takma diş

Gece gece susayıp da uyandığımda elimi attığım ilk bardakta takma dişlerini bulurmuşum pamuk annemin ben kıyamam, uyurken çıkartıp da suya batırırmış onları tontonum...

Hayat şimdi çok hızlı be anneanne. Seninle geçmek bilmeyen saatleri nasıl özledim bilemezsin. Aç Köle İzaura'yı, çay da koy, kurabiye alıp geleyim halının üstüne oturayım oyuncaklarımla. Dedeme kızıp da bana söylen ne bileyim bişeyler yapalım tontişim ya.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
megalomanyak

haha :D babaanne de buna yakın hemde çokkk :D

halimebak

hela terliği ney la. onun adı takunya

asiye-bozkurt-cakiroglu

Bu arada babaannelere niye değer verilmez acaba.beni babaannem büyüttü.süper babaannem benim.

erkanceylan

Toplum olarak birbirimize çok benzediğimizin bir kanıtı daha.. :)

heisenberg

Kanal 6 değil TGRT'yi almıştı FOX. Ayrıca Anneanne elinde büyümeye gerek yok 90'ların başı ve öncesinde doğan herkesin evinde görebileceği şeylerdi bunlar.

Görüş Bildir