Anne Sütünden ve Bebek Saçından Oluşturulan Birbirinden İlginç Takı Tasarımları

20bPAYLAŞIM

Bir anne için bebeğinden daha kıymetli bir hediye yoktur şüphesiz. Göz açıp kapayıncaya kadar geçen zaman, dönüp bakıldığında kolay olsa da bir de yaşayana sormak lazım. Anneler, bebeklerini büyütürken onlara ait bazı eşyaları anı olsun diye saklarlar. Bunun için de bazı girişimci anneler, ilginç bir alternatifle annelerin karşısına çıkmışlar: Anne sütünden kolye ve takı!

Bebeklerin göbek bağlarını saklamak ya da ilk saçlarını özenle çekmeceye koyup kaldırmak tarih oldu desek yeridir. Artık daha ilginç fikirler var...

Şimdi annelerin yeni modası, bebeklerini emzirdikleri kendi sütlerinden yapılan takılar. Kulağa biraz tuhaf geliyor önce değil mi?

Hiç tuhaf gelmesin çünkü bu tasarımlar, neredeyse gerçek bir mücevher kadar değerli; belki onlardan daha fazla hatta. Bu yüzden dönüştürülen anne sütünün adı "Süt cevheri"

İlk olarak Kelly Howland isimli bir anne tarafından dünyaya kazandırılan bu takılar, bir laboratuvar ortamında çeşitli kimyasallarla birleştirerek taşlaştırılıyor.

Anne sütünün orjinal rengi olan beyaz ya da kırık beyaz çoğu zaman korunuyor ama müşterinin isteğine göre süt cevherini renklendirmek de mümkün.

Kültürümüzde anne sütünün ve bebeğin ilk saçlarının ne kadar önemli olduğunu düşünen bir başka anne Ayşe Abuşoğlu da bu işin sırrını çözmeyi kafaya takmış ve başlamış çalışmalar yapmaya.

Bir yıl sonunda çeşitli denemeler sayesinde anne sütünü taşlaştırıp, anne ve bebek arasındaki bu özel bağı somut bir anıya dönüştürmeyi başarmış.

Gümüş ve bronz materyallerin zeminine yerleştirilen süt cevheri, tüm işlemler bittikten sonra bebek saçı ile şekilleniyor.

"Saç olmasın" diyenler içinde daha başka alternatifler elbette mevcut.

Şu an anne sütü cevherinden takı yapan birden fazla kişi ve tasarım firması var. Yani bu ilhamdan birçok kişi faydalanmış durumda.

Bebek ve anne arasında ilginç bir hatıra kalsın isteyenler bu fikri bir düşünebilir. Bizden haberdar etmesi...

Gerçi anne için en güzel hediye, bir bebişin mutluluğudur şüphesiz.

Anneler her zaman bi tanedir. <3

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ooppapatya

kusuciim

why

Aklıma Cesur Yeni Dünya'dan bir bölüm geldi. Şu an hepsi tam olarak aklımda değil ama şu tarzda bir şey olması lazım "(...) dünya annelerle doluydu yani. sadizmden namusa kadar uzanan bin bir türlü sapıklıkla doluydu (...)". Üzerine fazla söze gerek yok. Burada uzun uzun neden böyle olduğunu falan yazardım ama tek işi Şeyma Subaşı'nı çekiştirmek olan kocişkosunun bir tanecikleri tarafından linç edilmek istemiyorum.

rrr

o kolye bide anneden çocuğa geçse ne kadar manidar olur nesiller boyu

dilek-umutlu1

Kendin ve çocuğundan bir hatırayı ilerde tekrar çocuğuna hediye edebilmek adına güzel bir armağan bence.

betul-aslan12

bence çok güzel. enteresan bir şekilde değerlendirilmiş

Görüş Bildir