Anne Sütü ve Bebek Saçından Yapılan Aile Yadigarı Mücevherler: Milky Jewels!

-

Amerika’da annelerin trendi haline gelen anne sütünden ve bebek saçından yapılan mücevherler artık Türkiye’de! Birçok anne tarafından ileride çocuklarına bırakabilecekleri harika bir hatıra olarak görülen anne sütünden ve bebeklerinin ilk saçından yapılan mücevherleri iki Türk kadın girişimci “Milky Jewels” markası altında tamamen el yapımı olarak üretiyor.

Hadi hep birlikte mücevherlere göz atalım!

Kurucularından biri ilk olarak internette görüp kendisi için böyle bir ürün yapmak istiyor. Daha sonra bunu herkese sunulan bir hizmete dönüştürme fikri oluşuyor.

İkili, aylar süren denemelerin ardından doğru formüle ulaşılıyor.

Kendilerine yaptıkları ürünü Türkiye’de yapan başka bir tasarımcı bulunmadığını gören girişimciler şirketlerini kurarak marka olma yoluna gitmişler.

Tasarımlarının sadece süt ile sınırlı kalmadığını belirten girişimciler, sütü olmayan veya süt koyulmasını istemeyen kişiler için sadece sevdiklerinin DNA’sını taşıyan saç örneğini de mücevher haline getirebiliyorlar.

Müşterilerinin büyük kısmını, emzirme serüveninin bir hatırası olarak kalması için; anne sütü ve bebeğin ilk kesilen saçı ile sipariş veren anneler oluşturuyor.

Ayrıca girişimciler, son dönemlerde eşlerine hiç unutamayacakları bir sürpriz yapmak isteyen babalar tarafından da siparişler aldıklarını belirtiyorlar.

“Bebeğin ilk saç hatırası gibi atmaya kıyılamayan özel parçaları müşterilerimiz bizlere kargo yolu ile yolluyor, biz de onlara ömürlük aile yadigarlarını hazırlıyoruz".

"Son zamanlarda çocuklarına da kendilerinden hatıralar bırakmak isteyen ebeveynler kendi saçlarını da bebeğin saçı ile beraber gönderiyorlar. Avrupa’dan siparişler almaya başladık, ilk ürünlerimiz hazırlanıp yola çıktı bile… ”

Tasarımları arasında kolye, yüzük, bileklik ve kol düğmesi gibi çeşitler olan markanın ürünlerinin tamamı 925 ayar gümüş olarak kendi atölyelerinde gümüş ustaları tarafından üretiliyor.

Instagram ve Facebook sayfalarına buradan ulaşabilirsiniz:

Instagram: milky_jewels

Facebook :Milky Jewels

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gezomergez

kandan da yapılabilir mi acaba, malum sütümüz yok .d

eluine

Sperm yolla kardeş.

Görüş Bildir