Görüş Bildir
Haberler
Ankara Katliamı'ndan Önce Tweet Atan 2 Kişi Gözaltında

Ankara Katliamı'ndan Önce Tweet Atan 2 Kişi Gözaltında

Onedio Medya
14.10.2015 - 11:14 Son Güncelleme: 14.10.2015 - 13:49

Ankara'da 97 kişinin hayatını kaybettiği katliam öncesinde sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yapılan paylaşımla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Saldırıdan önce sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan 'Bomba Ankara'da patlayacak!..' paylaşımında bulunulmuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ankara'da 97 kişinin hayatını kaybettiği iki ayrı patlamadan sonra başlatılan soruşturmaya üç Twitter hesabı dahil edilmişti.

TİB, Twitter yetkilileri ile iletişime geçerek soruşturma kapsamında  3 Twitter hesabına ilişkin bilgi istemişti. 

36 saat süren görüşmelerin ardından Twitter'ın savcılığın istediği bilgileri gönderdiği basına yansımıştı.

Ancak bu bilgiyi 'Terörle mücadele işbirliği' kapsamında Twitter'ın değil ABD'nin Türkiye'ye verdiği belirtiliyor. 

CNN Türk muhabiri Serhat Dal, Ankara Büyükelçiliği'nden 2 görevlinin bu  bilgileri yetkililere teslim ettiğini aktardı. 

Anadolu Ajansı, Emniyet kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Ankara'daki terör saldırısından önce sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan paylaşımında bulunulan '@DrBereday' hesabıyla ilgili gözaltına alınan 2 kişinin PKK üyesi olduğunu duyurdu.

Ankara'daki terör saldırısından 9 saat önce @DrBereday kullanıcı ismini kullanan bir hesaptan, 'Bomba Ankara’da patlayacak!..',  'IŞİD Ankara'da patlatmasın?!', 'Ankara'da yapılacak eylemde IŞİD adı altında müdahale olabilir. Bunu engellemenin yolu Sol örgütlerin direk müdahalesidir. PKK yok bu işte.' şeklinde mesajlar atılmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

adam pkklı çıktı herkeste suçu bunlara atmasalar diyor ne insanlarsınız ya.Belki bu eylemi pkk yaptı belki bu adam gerçekten haberi olduğu için yazdı.pkkyı d... Devamını Gör

Aleyn

Bende bu tahminleri yaptım ancak sosyal medyadan paylaşmadım. Ayrıca takipçi sayısı yüksek olan kişiler daha dikkatli olmalı, hala öğrenemediler mi? Umarım s... Devamını Gör