Ankara İçin Ulaşım Vakti: İşte Yeni Düzenlemeyle Ankara'da Artık Yapabileceğiniz Şeyler

897PAYLAŞIM

Ankara’da ulaşım bugün itibariyle 24 saat oldu. Günün her saatinde toplu taşıma ile Ankara’nın dört bir yanına gidebileceksiniz. Bugüne dek yapılamayanlar artık hayal değil…

Sinemada son seansta istediğiniz filmi izleyebilecek, evinize rahatça dönebileceksiniz.

Ankara’da deniz yok, evet ama göl var. Canınız sıkıldı, su görmek istediniz, Gölbaşı’na bir otobüsle gidebileceksiniz.

Ankara’da gece eğlencesinin olmazsa olmazı pavyonlardır. Ankara havası oynayıp, biraz göbek attıktan sonra bir bilet parasıyla eve dönebileceksiniz.

Sakatat bağımlıları yaşadı. İstediğiniz saatte kokorece, kelle paçaya düşebilirsiniz. Nasılsa bir sonraki otobüse rahat rahat yetişeceksiniz.

Batıkent’te oturan sevgilinizi saat 23.45’te metroya bindirmek zorunda değilsiniz. İstediğiniz saatte otobüsle evine kadar götürebilirsiniz.

Uzun zamandır sadece birbirlerini görüp, ayda yılda bir “Şehre iniyorum” korkusu yaşayan Çayyolu sakinleri, siz de artık halka karışabileceksiniz.

Bahar şenliklerinde daha konserin ikinci şarkısında kalkmak zorunda değilsiniz. Şebnem Ferah’ı bıktırana kadar bis’e çağırabilirsiniz.

“Ankara’nın en güzel yanı geri dönmesidir” diyenler de yaşadı! AŞTİ’ye Ankaray’la gece 01.00’a kadar ulaşabileceksiniz.

Gecenin bir yarısı canınız Aspava istediğinde, “Acaba eve getirirler mi?” diye endişelenmenize gerek yok. Bir otobüse binip, karnınızı doyurduktan sonra eve dönebilirsiniz.

Artık sabaha kadar ders çalışabileceksiniz! Arkadaşlarınızın evinde oraya buraya kıvrılıp uyumanıza gerek yok. Mis gibi yatağınızda, sıcacık evinizde uyuyabilirsiniz.

Artık gece EGO otobüsünde bitecek 🎉🎉🎉

Ankara'da Toplu Taşımada Yeni Dönem: Otobüsler 24 Saat Çalışacak - onedio.com
Ankara'da Toplu Taşımada Yeni Dönem: Otobüsler 24 Saat Çalışacak - onedio.com
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yesilzeytinn

ankaramı özledimm

yesimayar

Maalesef Eryaman’daysanız ulaşım sadece bir saat uzadı :( biz de otobüs ulaşımı istiyoruz yaa.

alicnkpk

540 hattı da 24 saat ulaşım listesinde bilginize...

ozturkkkk

Ve maalesef bunların hepsini eğer erkekseniz yalnız ve istediğiniz zaman yapabileceksiniz :)))

ysnakorman

Ya bırak şu işleri allah aşkına

ozturkkkk

doğru olmayan yer neresi?

reshontheway

Dünya'nın dört bir yanında yıllardır uygulanan "Gece Otobüsü" kavramı 2017 yılında başkentimize gelmiş ve biz de buna sevinecek hale gelmişiz.

goruncekadam

Taksiler çuvala mı girmişti. Abartmayın.

reshontheway

Ya Seda Allah'ını seversen biraz ufak at. Şu ana kadar 45 ülke gezdim birçoğunda en az 1 ay yaşadım. Hayatımda 1 kez bile 1 yerde kaldığımı hatırlamıyorum. İtalya'da 12'de metro biter. Gece otobüsleri başlar, tabiki her yerde hemen olmaz ama belli saatleri ya da en yakın nereden geçtiği tüm duraklarda yazar. Taksiye gelince son 1-2 senedir Euro farkından dolayı sana pahalı gelmiştir. Biz sürekli bineriz taksiye en kötü otobüs nereden geçecekse oraya kadar giderdik.

reshontheway

Slovenya'da gece 4'te Ljubjana'da otobüse bindim hiçte 10'da falan bitmiyor. İstersen google ile bak görürsün. Hepsini geçtim Ankara'nın nüfusu 6 milyon neredeyse ve BAŞKENT. Slovenya'nın toplam nüfusu 2 milyon bi zahmet bir tutma istersen. Yani ortada hepimizin mağdur olduğu bir konu var ve bunu ne diye savunursunuz anlamıyorum.

reshontheway

Tamam Slovenya konusundaki sana kıyaslamamı yaptım. Bir tutma istersen 450.000 nüfuslu bir şehirle 5 milyonluk başkenti. İtalya konusunda tahmin etmiştim farklı bir olay başına geldiğini. Venedik dediğin yer sonuçta tek bir köprü ile bağlı Ada, ve konaklamayı orada yapmıyorsan eğer, yüksek ses zararlı olduğundan izin verilmediğinden dolayı gece hayatı yok. Herkes Mestre'de kalır ya da oradaki yerlere gider. Doğal olarak tabi ki o kadar sık olamaz ya da erken biter ama Mestre'de sabaha kadar gece otobüsleri var. Ve hepsini geçtim sadece 2 tane örneği baz Dünya'nın çoğu yerinde yok diye bir genelleme yapmak saçma değil mi? Bak daha dün gece Wroclaw'da (polonya) gece 4te mekandan çıkıp otobüsle eve gittik.

Görüş Bildir