Görüş Bildir
Haberler
Ankara'da Toplu Taşıma Ücretlerine Zam Geldi

etiket Ankara'da Toplu Taşıma Ücretlerine Zam Geldi

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, toplu taşıma ücretlerine zam yaptı. Buna göre bir binişlik Ankarakart ücreti 3 lira 25 kuruş olurken, zam kararında artan maliyetlerin etkili olduğu bildirildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te toplu taşıma ücretlerine zam yaptı. EGO Genel Müdürlüğü'nce bir binişlik Ankarakart ücreti 3,25 TL, bir binişlik 'Kullan At Bilet' 4 TL, kredi kartı ile biniş 4 TL olarak belirlendi.

Öğrencilere zam yok

Öğrencilere zam yok

75 dakikalık tam Ankarakart transfer ücreti ise EGO otobüsleri, Ankaray, Metro, Teleferik, Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTA) ve Özel Halk Otobüslerinde (ÖHO) 1 lira 60 kuruş olurken, indirimli Ankarakart transfer ücreti 75 kuruş olarak belirlendi. 

1,75 TL olan öğrenci indirim tarifesinde ise değişiklik yapılmadı. Ayrıca yeni uygulama ile öğrenciler önümüzdeki günlerde 200 binişlik, 60 TL ücreti olan EGO aylık abonman kartını kullanabilecek. 2 Eylül tarihinden itibaren yeni tarifelerin geçerli olacağı bildirildi.

Artan maliyetler zam getirdi

Artan maliyetler zam getirdi
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, toplu taşıma ücretlerine, maliyet artışı nedeniyle zam yapıldığı belirtildi. Özel toplu taşıma işleticilerinin de talebi doğrultusunda gelir ve gider hesaplamaları yapan EGO Genel Müdürlüğü'nün, UKOME kararı doğrultusunda tarife değişikliklerini gerçekleştirdiği kaydedildi. 

Açıklamada, yıl sonunu tahmini olarak 630 milyon lira zararla kapatması öngörülen EGO Genel Müdürlüğü'nün, makul bir ücret tarifesi için komisyon oluşturduğu, yapılan inceleme ve araştırma ile 2016-2019 yılları arasında doğalgaz fiyatlarında yüzde 129, elektrik fiyatlarında yüzde 30, akaryakıt fiyatlarında yüzde 44 artış, gider ve maliyet kalemlerindeki artış nedeniyle bütçe gelir gider farkında yaşanan artışın ise yüzde 283,54 olarak hesaplandığı bildirildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
409
253
57
38
27
19
15
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
haylaz adam

birazdan damlar AKP li belediye olsa yerin dibine sokardınızcılar.

Bozkurt

AKP'liler toplu taşımaya para vermiyor ki zaten. 7 yaş altı ücretsiz, 65 yaş üstü ücretsiz, henüz hayata atılmayan sofu ergenler öğreci indirimli. Orta yaşın... Devamını Gör

Niye adamlara yükleniyorsunuz ki elektriğe suya doğal gaza benzine dizele kendileri mi zam yaptı gidin hükümeti eleştirin.

gaydırı guppak

onu da eleştiriyoruz daha fazlasıyla ama belediye şöyle kar etti böyle israftan kaçtık deyip üstüne dini milli bayramlarda ücretsiz yapıp üstüne bu zam o kad... Devamını Gör

gaydırı guppak

belediye kara geçmişti ne oldu da bu zam yapıldı! kimseye umut bağlamayacaksın demek ki