Ankara'da Tecavüze Uğrayan İspanyol Öğrenci İçin Savcı 'O Saatte Bara Giderse Her Şey Olur' Demiş...

-
Abone ol

Öğrenci değişim programıyla Ankara'ya gelen İspanyol öğrenci, bir barda içeceğine ilaç atılarak bayıltıldı. Öğrenci kendine geldiğinde tecavüze uğradığını fark ettiğini belirterek şikayetçi oldu. Mağdurun avukatının aktardığına göre, davanın savcısı ise skandal ifadelere imza attı: 'O saatte bara gidip içki içenin başına her şey gelir...'

Ankara'da bir üniversitenin ekonometri bölümünde okuyan 22 yaşındaki İspanyol öğrenci A.G.R. gittiği barda içkisine ilaç atıldığını ve tecavüze uğradığını belirterek mahkemeye başvurdu.

Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, şikayet üzerine gözaltına alınan T.B ve H.İ.K da İspanyol öğrenci ile rızasıyla birlikte olduklarını iddia etti.

Nöbetçi savcının tutuklama talep etmesine rağmen Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği, adli kontrol kararıyla iki şüpheliyi serbest bıraktı.

İspanyol öğrencinin avukatı Kemal Ulusoy, dosyayı nöbetçi savcıdan devralan soruşturma savcısının değiştirilmesi talebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

Davanın savcısından skandal ifadeler...

Ulusoy başvurusunda, “Savcı, bu tip suçlarda göstermesi gereken özeni ve hızı göstermemiş, taleplerimizi içerir dilekçeleri dikkate almayarak işlem yapmamış, daha önemlisi vekillerin yanında dahi ‘O saatte bara gidip içki içenin başına her şey gelir’ gibi ifadeler kullanarak dosyaya bakış açısını yansıtmıştır. Sayın savcının önceki benzer dosyalarda da takındığı tutumunun tarafımızdan biliniyor oluşu ve taleplerimize karşılık vermemesi karşısında dosyadan el çektirilmesi ve yeni bir savcıya dosyanın tevdi edilmesini talep etme gereği hasıl olmuştur” dedi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir