Ankara'da Bir Polis Şehit: Başka Bir Polis Tarafından Yanlışlıkla Vurulduğu Açıklandı

-

Ankara’da bir polisin, başka bir polis tarafından yanlışlıkla vurulduğu açıklandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Ankara Valiliği, Gölbaşı ilçesi girişindeki uygulama noktasında meydana gelen olayda şehit olan polis memurunun kazaen vurulduğunu açıkladı...

Sabah saat 05.00 sıralarında Siirt-İstanbul seferini yapan 56 AP 616 plakalı yolcu otobüsü, Gölbaşı Sanayi uygulama noktasında durduruldu.

AA'nın aktardığı bilgiye göre, durumundan şüphelenilerek araçtan indirilen ve üst araması yapılmak istenen bir kişi kaçmaya çalıştı. 

Kovalamaca sırasında polis memuru Hakan Can, açılan uyarı ateşi sırasında meslektaşları tarafından kazaen vuruldu. Ağır yaralanan polis memuru, yoldan geçen özel bir araçla kaldırıldığı Gölbaşı Devlet Hastanesi'nde kurtarılamayarak şehit oldu.

Olayın ardından ormanlık alana kaçan şüpheli Zeynel İ., Gölbaşı ilçesinde polis ekiplerince gözaltına alındı. 

Şüphelinin uyuşturucu ve asayiş suçlarından emniyette kaydının bulunduğu bildirildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "dur" ihtarına uymayan zanlının yakalanmasına yönelik kovalamaca esnasında yapılan uyarı atışında bir polis memurunun kazaen vurularak şehit olduğu kaydedildi.

Valilik: "Polis memuru Hakan Can, kazaen açılan ateş sonucu şehit olmuştur"

Valilikten yapılan açıklamada da "19.12.2017 Salı günü, saat 05.00 sularında Siirt-İstanbul seferini yapan bir yolcu otobüsü, Gölbaşı girişindeki uygulama noktasında polis ekiplerince durdurulmuş, kimlik kontrolü sırasında, şüphe üzerine araçtan indirilen kişi üst araması yapıldığı sırada kaçmaya başlamıştır. E.İ. isimli şahsı yakalamak için yaşanan kovalamaca sırasında, polis memuru Hakan Can, kazaen açılan ateş sonucu şehit olmuştur" denildi.

Anadolu Ajansı'nın geçtiği ilk haberde yolcu otobüsünden polise ateş açıldığı ve bir polis memurunun şehit olduğu duyurulmuştu.

Polis memuru Hakan Can'ın (28) şehadet haberi, Erzincan'ın Üzümlü ilçesi Geyikli Mahallesi'ndeki baba ocağına ulaştı.

Can'ın evli ve bir buçuk yaşında kızı olduğu öğrenildi...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir