Görüş Bildir
Haberler
Android M'in Tam Adı ve Sürümü Resmen Duyuruldu

Android M'in Tam Adı ve Sürümü Resmen Duyuruldu

ATKN
18.08.2015 - 11:13

Mayıs ayında gerçekleştirilen Google geliştiriciler konferansında ilk olarak basına tanıtılan ancak detaylı bilgi verilmeyen Android M‘nin ismi ve hangi versiyon numarasına sahip olduğu nihayet resmiyet kazandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Buna göre daha önce ismiyle ilgili birçok tahminde bulunulan yeni versiyonun adı Marshmallow olacak. Ayrıca ara bir sürüm olarak gelmeyeceği de kesinleşmiş durumda. 6.0 versiyon numarasınasahip Android SDK’sının üçüncü ve final sürümü de duyuruyla birlikte yayınlandı. Nexus sahipleri bu sürümü cihazlarına kurabiliyor. Fakat nihai sürüm piyasaya sürüldüğünde otomatik güncellemelere devam edilebilmesi için cihazın sıfırlanması gerektiği belirtiliyor.

Uygulamalar üzerinde daha fazla kontrol sağlayan Android Marshmallow ile yeni Android Pay, USB-C desteği ve birçok düzeltme geliyor. Parmak izi okuyucuya daha geniş destek sunan yeni versiyonda eskiye göre daha fazla uygulamaya parmak iziyle erişilebiliyor. Android M’in halka açık sürümün sonbahar aylarında yayınlanacağı ifade ediliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın