Görüş Bildir
Haberler
Android Geliştiricilerinin Yeni Adresi: Android Experiments

Android Geliştiricilerinin Yeni Adresi: Android Experiments

Onedio Medya
13.08.2015 - 13:31

Dünyanın en büyük mobil işletim sistemi Android her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bunda ister amatör ister profesyonel olsun dünyanın her yerinden yazılımcı ve uygulama geliştiricilerinin açık kaynak kodlu platforma yaptığı katkıların payı büyük. İşte o yaratıcı bünyelerin artık yeni bir toplanma yeri var: Android Experiments.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Google’ın yeni platformu Android Experiments, Android işletim sistemine katkıda bulunmak isteyen herkesin ziyaret edeceği bir internet sitesi. Her geçen gün Android platformunun sınırlarını zorlayan yazılımcıları takdir etmek ve yeni proje üretmeleri için teşvik etmek isteyen Google, herkesi Android Experiments’a davet ediyor.

Google’ın geliştiricilerden yalnızca iki isteği var: Tüm projelerin açık kaynaklı olması ve en az Android 4.4 KitKat sürümünü desteklemesi gerekiyor. Tüm çalışmalar web sitede görünmeyecek olsa da Google kesinlikle Google Play Store’da yer vereceğinin sözünü veriyor. Şimdiye kadar paylaşılan 20 örnek projeye androidexperiments.com'dan ulaşabilirsiniz.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın