Andımız ve Türklük Anketi: Varlığın Türk Varlığına Armağan Olsun mu?

58PAYLAŞIM

Andımız konusunda tartışmalar devam ediyor. Hem Cumhur hem Millet İttifakı bu konuda ortak bir tavır sergileyemedi. Özellikle Türklük kavramı üzerinden tartışmalar devam ediyor. Peki ya siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

1. Öncelikle Andımız'ın kaldırılması hakkında ne düşünüyorsun?

Doğru karar verildi
Hatalı karar verildi

2. ''Varlığım Türk varlığına armağan olsun'' sözü seni rahatsız ediyor mu?

Evet
Hayır

3. Almanya'da yaşayan Türk çocukları her sabah ''Varlığım Alman varlığına armağan olsun'' dese rahatsız olur musun?

Olurum
Olmam

4. 600 yıldır Yunanistan'da yaşayan Türklerin çocukları her sabah ''Ne Mutlu Yunanım Diyene'' dese bu seni rahatsız eder mi?

Evet
Hayır

5. Diğer anketimiz için;

Kaldırılan Andımız Konusunda Hangisi Haklı? Tayyip Erdoğan mı Devlet Bahçeli mi? - onedio.com
Kaldırılan Andımız Konusunda Hangisi Haklı? Tayyip Erdoğan mı Devlet Bahçeli mi? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nagumi

son sorudaki türkler zaten türk değil... gebersin orsp çocukları

italiaz

Tamamen kaşarlık yapılmış bir anket . 100 çocuğun okuduğu okulda 1 çocuk Amerika’dan ya da Yunanistan’dan gelip varlığım Türk varlığına armağan olsun demiyorsa bu bizi rahatsız etmez . Bizim çocuklarımız bize yeter . Ayrıca varlığım Türk varlığına armağan olsun sözünü rahatsız oluyormuş şekilde işaretleyen kişileri de hangi varlığa armağan olmak istiyorlarsa s. Gidip o ülkede yaşamaya davet ediyorum .

halis-alacacayir

onedio dan bir aşırı yönelendirme içerek anket daha. anketi hazırlayan arkadaşa soruyorum acaba kendisi ülkenin tüm varlığını abd varlığına armağan edenler hakkında ne düşünüyor?

z.kaanbdk

İlkokul birinci sınıfta Azat diye bir arkadaşım vardı Diyarbakırlı kendisi kürt bi kardeşimdi yıllarca aynı sırada çocuk ''Türküm doğruyum'' dedi. Çocuğun kürt olması dışında bir problem yok

saryo

testte cevap verenler kendisiyle çelişiyor :)) açıkçası ben nasıl bu ülkede okuyan her insan müslüman olmadığı için din derslerinin zorunlu olmamasını istiyorsam, aynı şekilde bu ülkede okuyan çocukların hepsinin türk olmadıkları için andımızın zorunlu olmasını da saçma buluyorum. ama bu konulara toplumsal açıdan değil de politik açıdan bakıldığı için kimse tarafsız bi şekilde cevap veremiyor maalesef. Zaten testte de kafaları yanan bireyler kendi ülkelerinde herkesin varlığım türk varlığına armağan olsun demesini istiyor ama başka ülkelerdeki türklerin kendilerini o ülkeye adamalarını kabul etmiyor. aşırı saçma ve bağnaz bi milliyetçilik var bu ülkenin vatandaşlarının çok büyük bir çoğunluğunda.

Görüş Bildir