Görüş Bildir
Haberler
'Anayasaya Aykırı' Diyerek Maske Takmayı Reddeden Sağlık Çalışanına Para Cezası

'Anayasaya Aykırı' Diyerek Maske Takmayı Reddeden Sağlık Çalışanına Para Cezası

Eskişehir'de sağlık çalışanı Selime Topçu, alışveriş için girdiği markette tüm uyarılara karşın maske takmayı reddetti. Ekipler maske takmayan Selime Topçu’ya, 900 lira idari para cezası kesti. Maske takmamanın anayasal bir hak olduğunu savunan Selime Topçu, 'Olağanüstü hal ilan edilmediği için genelgeyle hareket ettiklerinden dolayı, maske takmaya itiraz ediyorum' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Eskişehir’deki bir hastanede sağlık çalışanı olduğu belirtilen Selime Topçu, Odunpazarı ilçesi Arifiye Mahallesi İkieylül Caddesi’ndeki bir markete girdi. Market çalışanları maske takması konusunda Topçu’yu uyardı. Ancak uyarılara aldırış etmeyen Selime Topçu, alışveriş yapmaya devam etti.

900 TL para cezası kesildi 

Market yöneticilerin ihbarı üzerine gelen polis ekipleri Topçu’ya, pandemi döneminde maske takılmasının zorunlu olduğunu belirterek, “Genelge var, pandemi nedeniyle maskesiz markete giremezsiniz” dedi. Tüm uyarılara karşın maske takmayacağını söyleyen Topçu’ya koronavirüs tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle 900 lira idari para cezası kesildi.

"Maske kararı için OHAL gerekli"

"Maske kararı için OHAL gerekli"

Maske takmamanın anayasal bir hak olduğunu savunan Selime Topçu, “Maske takmıyorum, çünkü anayasal hakkımı kullanıyorum. Anayasada maske takmak gibi bir zorunluluk yok. Maske takılması için olağanüstü hal olması gerekiyor. Olağanüstü hal ilan edilmediği için genelgeyle hareket ettiklerinden dolayı maske takmaya itiraz ediyorum” dedi.

Yapılan işlemin ardından Selime Topçu, bölgeden ayrıldı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
180
124
69
24
17
6
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ercan

''Sağlık çalışanı'' ? sokakta kıraathanede illuminati şifresi çözen hastalık yok yeaaa diyen dayılara hiç kızmayalım biz..

Tek Ton

Helal olsun ablacımm senin gibiler çoğalması gerek açık havada oksijen almamız gerekirken zehirli maskeleri karbondioksiti çekiyoruz içimize ve daha kolay ha... Devamını Gör

sergo

Nası yani maskeleri atalım mı 😂 İsrail açık havada maske yasağını kaldırdı ve şimdi vakalar tekrar arttı. Ayrıca gaz maskesiyle dolaşmıyoruz, taktığımız mask... Devamını Gör

engin demirdağ

Allah kimseyi hastanede böyle salakların eline düşürmesin. Tutturmuşlar bir anayasa diye, yahu millet ölüyor insanlar işsiz kalıyor bu virüs bitmiyor diye, h... Devamını Gör

pazartesi

Kadın aşılı. Sağlık çalışanları aşılandı.