Anbean Çanakkale Muharebelerinin Anlatıldığı Bu Yazıyı Okumalısınız!

-

Belgesel yapımcısı ve yönetmeni Gökhan Tarkan Karaman2008 yılından bu yana gerek yurt içi gerekse yurt dışı olsun bir çok belgesel projesine imza atıyor. Son yıllarda da 1. Dünya Savaşı ve özellikle Çanakkale Savaşı üzerine incelemelerde bulunup belgesel ve TV programları yapan yönetmen hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit'in yönetmeni Peter Jackson ile bir araya gelerek bir belgesel çalışmasına imza atmıştı. 

Gökhan Tarkan Karaman geçtiğimiz günlerde Twitter hesabında paylaştığı, 102 yıl önce 6-10 Ağustos arasında gerçekleşen Arıburnu, Anafartalar ve Conkbayırı Muharebelerini anbean anlattığı tweetleriyle dikkat çekti. İşte o tweetleri sizler için bir araya getirdik.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pazz

Osmanlıcı Ataputçu kelimesini kullanan Tayyiputçular gelmeden şunu yazimde gidim. ATATÜRK'ün Yunan'a Ermeniye Arap'a Sırp'a Rus'a Fransız'a Alman'a İngiliz'e italyan'a Pers'e vurdugu darbeyi tarihte hiç bir Osmanlı padişahi dahi vuramamıştır.. Çünkü bu milletler "Aha valla bu sefer hayallerimiz gerçek oldu a*mk" derken bir anda Samsun'a çıkan bir Mustafa Kemal Paşa bu düşmanlara 100 lerce yıl yetecek bir darbe vurmuş ve bu millete Cumhuriyeti miras bırakmıştır. Ve ilelebet payidar olacaktir!

hanimiss

Yemin ediyorum tüylerim diken diken oldu 👏👏👏

goruncekadam

Anlatılanları şablona dökülmüş halini animasyon şeklinde görmüştüm. Öyle bir şey ki. Topçu desteği olmadan taarruza geçmek o tepelerde büyük yiğitlik. Gelip seni kuşatmaları beklemeden taarruz etmek çok büyük cesaret ister o tepede.

goruncekadam

Ve tabi bu cesareti göstereni ve liderlik edenleri unutmamalıyız. Ben halen Çanakkale'de ölen o kadar insanın boşa öldüğünü düşünüyorum. Bizim tarihimiz zaten kahramanlıklarla dolu. Kaybettiğimiz savaşta yüzbinler kaybettik.

gzm-ynklr

okudum, teşekkürler.

entelektueladam

BU İFLAH OLMAZ MİLLETİN SAHİP ÇIKTIĞI TEK TARİHİ OLAYDIR ÇANAKKALE!

derdi27

yanılıyorsunuz dostum.. millet 3.000 yıllık tarihini biliyor unutmakta istemiyor kaldı ki 3000 yıllık tarihimiz onurla dolu.. sadece unutturulmak istenen tarihini hatırlamakta ısrar ediyoruz.. siz size dayatılan tarihe sahip çıkın 15 temmuz sahte kurtuluşa misal

pazz

Atatürk ve dedelerimiz neler yapmışta bir imparatorlugu yıkıp Cumhuriyeti kurmuşlar yıl 2017 senin gibi G*t kılları hala Abdülhamid dovloto otozz yoll oyokto totto diye aglıyorsunuz. KUDURUN!

enes.sevinctekin.5

atatürkçüsü de osmanlı sevdalısı da moron diğeri senin atan diğeride senin atan 2 side TÜRK . 2side vatan hainliği ile suçluyorlar birbirlerini. Kudurun yok ağla cidden bebesiniz. Nah şu kadar kıvılcım yok beyinlerde.

entelektueladam

la ben Atatürk'e laf mı söyledim, bizim millet Atatürk'e azıcık sahip çıksa onun hayatını konu alan filmler çeker ama ne çekmiyor, şimdi gelip de bana osmanlıcı demeyin

Başlıklar

HobbitTarkanTwitter
Görüş Bildir