Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Anbean Çanakkale Muharebelerinin Anlatıldığı Bu Yazıyı Okumalısınız!

3.3bPAYLAŞIM

Belgesel yapımcısı ve yönetmeni Gökhan Tarkan Karaman2008 yılından bu yana gerek yurt içi gerekse yurt dışı olsun bir çok belgesel projesine imza atıyor. Son yıllarda da 1. Dünya Savaşı ve özellikle Çanakkale Savaşı üzerine incelemelerde bulunup belgesel ve TV programları yapan yönetmen hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit'in yönetmeni Peter Jackson ile bir araya gelerek bir belgesel çalışmasına imza atmıştı. 

Gökhan Tarkan Karaman geçtiğimiz günlerde Twitter hesabında paylaştığı, 102 yıl önce 6-10 Ağustos arasında gerçekleşen Arıburnu, Anafartalar ve Conkbayırı Muharebelerini anbean anlattığı tweetleriyle dikkat çekti. İşte o tweetleri sizler için bir araya getirdik.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pazz

Osmanlıcı Ataputçu kelimesini kullanan Tayyiputçular gelmeden şunu yazimde gidim. ATATÜRK'ün Yunan'a Ermeniye Arap'a Sırp'a Rus'a Fransız'a Alman'a İngiliz'e italyan'a Pers'e vurdugu darbeyi tarihte hiç bir Osmanlı padişahi dahi vuramamıştır.. Çünkü bu milletler "Aha valla bu sefer hayallerimiz gerçek oldu a*mk" derken bir anda Samsun'a çıkan bir Mustafa Kemal Paşa bu düşmanlara 100 lerce yıl yetecek bir darbe vurmuş ve bu millete Cumhuriyeti miras bırakmıştır. Ve ilelebet payidar olacaktir!

hanimiss

Yemin ediyorum tüylerim diken diken oldu 👏👏👏

goruncekadam

Anlatılanları şablona dökülmüş halini animasyon şeklinde görmüştüm. Öyle bir şey ki. Topçu desteği olmadan taarruza geçmek o tepelerde büyük yiğitlik. Gelip seni kuşatmaları beklemeden taarruz etmek çok büyük cesaret ister o tepede.

goruncekadam

Ve tabi bu cesareti göstereni ve liderlik edenleri unutmamalıyız. Ben halen Çanakkale'de ölen o kadar insanın boşa öldüğünü düşünüyorum. Bizim tarihimiz zaten kahramanlıklarla dolu. Kaybettiğimiz savaşta yüzbinler kaybettik.

gzm-ynklr

okudum, teşekkürler.

klemenjero

niye twitter ya. yok mu bunun normal metni. böyle yazı mı okunur ya.

Görüş Bildir