Altan Kardeşler Gözaltına Alındı

 > -
Abone ol

Gazeteci Ahmet Altan ile kardeşi Prof. Dr. Mehmet Altan bu sabah gözaltına alındı. Altan kardeşlerin gözaltı sürelerinin 20 Eylül'e kadar uzatıldığı öğrenildi.

Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldükleri belirtildi.

Altan kardeşlerin avukatı Veysel Ok, 14 Temmuz'da katıldıkları bir programda "Cumhurbaşkanı'na yönelik kullandığı ifadeler ve darbe girişimini bir gün önce duyurduğu" iddiasıyla gözaltına alındıklarını söyledi.

Gözaltı gerekçesi olan 14 Temmuz'daki program

Darbe girişiminden bir gün önce Altan kardeşlerin katıldığı program, 15 Temmuz sonrasında kapatılan Can Erzincan TV'de yayınlanmıştı.

Nazlı Ilıcak, ve Altan kardeşlerin programında Ahmet Altan, "Türkiye'de gerçekleşmiş askeri darbelerin önünü açan gelişmeler her ne ise Erdoğan bugün aynı kararları vererek teker teker o yolları açıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Mehmet Altan ise konuşmasının bir yerinde "Türkiye devletinin içinde de muhtemelen bütün bu gelişmeleri dış dünyadan daha fazla belgeleyen izleyen bir başka yapı var. Yani onun ne zaman torbadan yüzünü çıkaracağı, nasıl çıkacağı da belli değil" demişti.

2 buçuk saatlik yayının tamamını buradan izleyebilirsiniz.

Nazlı Ilıcak'ın da ifadesi alınacak

Soruşturma kapsamında programdaki ifadeler sebebiyle Nazlı Ilıcak'ın da ifadesinin alınacağı öğrenildi. Altan kardeşlerin, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri devam ediyor.

Gözaltı süreleri uzatıldı

Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın gözaltı süreleri 20 Eylül'e kadar uzatıldığı öğrenildi.

Sosyal medyada Altan kardeşlerin gözaltına alınmasıyla ilgili tepkiler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir