Alperen Ocakları Doğuya Giden Yolculara Gül Dağıttı...

45PAYLAŞIM

İstanbul Alperen Ocakları üyesi bir grup, Bayrampaşa'daki otogarda Doğu ve Güneydoğu illerine giden otobüslerdeki yolculara gül dağıtıp; lokum ile gül suyu ikram etti.

İstanbul'daki otogara giden grup üyeleri, doğudaki illere giden otobüsleri durdurup yolculara gül ve lokum dağıttı. Otobüstekilerle tokalaşan üyeler, özellikle son dönemde PKK karşıtı eylemlerde kürt vatandaşlara yönelik saldırıları da kınadı.

Alperen Ocakları Eğitim ve Dayanışma Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, "Şehit haberlerinin artarak gelmesinden dolayı insanlarımız duygularına hakim olamadılar ve teröre tepki göstermek için sokaklara çıktılar. Bunun yanında olayları provoke etmek için özel seçilmiş ajanların, Doğu illerine giden otobüslerimizi taşladıklarını, taşra illerinde mevsimlik işçileri dövdüklerini gördük. Sokaklarda 'Kürtler Türklerin ebedi düşmanıdır' söylemlerini duymaya başladık." dedi.

Mican, "Biz Cuma gününü özellikle seçtik. Cuma günü Müslümanların bayramı günüdür. Elimizdeki gül de peygamber efendimizi temsil ediyor. Şer odaklar yıllardır bizim kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmak istiyorlar. Biz ne pahasına olursa olsun Alperenler olarak buna izin vermeyeceğiz. Allah?ın izniyle bu topraklarda bir ömür kardeşçe birlikte yaşayacağız. Terörü şiddetle, nefretle kınıyorum." diye konuştu.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir