Alman Doktorlar Yaşadıkları Koruyucu Ekipman Eksikliğine Dikkat Çekmek İçin Çıplak Poz Verdiler!

86PAYLAŞIM

Dünyanın birçok yerinde yaşanan koruyucu ekipman sıkıntısına dikkat çekmek için oldukça ilginç bir yöntem seçtiler.

Kaynak: https://www.theguardian.com/world/2020/a...

Bir grup Alman doktor, kişisel koruyucu ekipmanların yetersizliğine dikkat çekmek için çıplak poz verdi.

Protestolarının adını Blanke Bedenken olarak belirleyen doktorlar, aylar önce yaptıkları yardım çağrısının önemsenmediğini iddia ederek risk altında olduklarını söylediler.

Pratisyen hekim Ruben Bernau, kendisinin ve arkadaşlarının virüsle mücadele konusunda koruyucu ekipmanların eksikliğini yaşadıklarını belirtti.

Yine aynı şekilde pratisyen hekim Christian Rechtenwald, bu grubun Fransız doktor Alain Colombie'nin kendisini ve arkadaşlarını 'ölüme giden askerler' olarak tanımladıktan sonra çıplak fotoğraf çekiminden esinlendiğini söyledi. 

Jana Husemann ise "Elbette daha detaylı muayeneye ihtiyaç duyan hastaları tedavi etmeye devam etmek istiyoruz" dedi. Fakat bunun için de yine koruyucu ekipmanlara ihtiyacı vardı. Bir doktor ise, 'yaraları dikmek için eğitim aldığını' söyleyerek 'Şimdi neden kendi maskelerimi dikmek zorunda kalıyorum?' diye sordu.

Alman doktorlar, Ocak ayının sonuna doğru virüs Almanya'da görülmeye başlandığından beri düzenli olarak daha fazla koruyucu ekipman tedarik edilmesi konusunda talepte bulunuyor.

Koruyucu ekipmanlar üreten firmalar üretim kapasitesini arttırdılar fakat talebi karşılamada yeterli değiller. Tıbbi uygulamalar yapan yerler, klinikler ve bakım evleri filtre maske, koruyucu gözlükler, eldivenler ve önlükler konusunda talepte bulunuyorlar ve ihtiyaçlarının oldukça azının karşılandığını söylüyorlar.

Ayrıca sağlık çalışanlarının söylediğine göre hastanelerden maskeler ve dezenfektanlar çalınıyor.

Polis ise bu konuda organize suç çetelerini suçluyor. Birçok hastanede bu nedenle güvenlik önlemleri arttırıldı.

Alman sağlık sigortacıları tarafından yapılan bir araştırmada, doktorların 100 milyondan fazla tek kullanımlık maskeye, yaklaşık 50 milyon filtre maskeye, 60 milyondan fazla tek kullanımlık önlüğe ve aynı sayıda eldivene ihtiyacı var.

Alman Tıbbi Teknoloji Kurumu başkanı Marc-Pierre Möll yerel üretim artışı konusunda destek için hükümete çağrı yaptı.

"Eğer bu tarz kuruluşlar istenirse ve adil fiyatlarla miktar sözü verilirse, hiçbir zorluk kalmayacak."

Hükümet ise bu çağrıya, koruyucu ekipman tedariğini merkezileştirmek için planları olduğunu söyleyerek cevap verdi.

Twitter'da ise protestocu grup Almanya'nın koronavirüs savaşında donanımının iyi olduğunun iddia edildiğini, fakat koruyucu ekipmanların bir süre sonra tedarik edilemediğini söyledi.

Bu konudaki eksiklikler kendileri ve hastaları konusunda endişe etmelerine neden olsa da, bu virüsle mücadele konusunda ellerinden geleni yapıyorlar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selcuk-kurt3

Ben de bir heyecanla girdim :( Aynı protestoyu genç kadın ve erkek doktorlardan da bekliyoruz <3

muhammed-gungor1

Genç erkek doktorları napcan hacı

selcuk-kurt3

Yaradılanı severiz yaradandan ötürü. Hem ne demiş atalarımız yaz olunca avratlara kış olunca oğlanlara meylet.

salih-tuncer

saodjfsdaj yürü be abi

safemod

Irkci Almanlarin Recep Tayyip Erdoğana diz cokmeyeceklerini yardim almayacaklarini söyleyen Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanı Armin Laschet ile Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas arasında bir tartışmaya neden oldu ve yardım kabul edilmedi şeklinde haber vardi.

yine-ben

savcı sayan bi el atsın böyle tumansız gelmesinler

lucifer-35

bizde Türk halkı olarak yaşadığımız hem maddi hemde maskesizlikler den dolayı çıplak poz vereceğiz o zaman çünkü Alman doktorcuğum size de yardım yaptı guzide devletimiz nice karanlıktan umutlar doğar Hashtag ile ama biz gariban Türkler mesela ben 1 ay önce ptt avm ve E devletten başvurmuştum bingo devletimiz orayı iptal etmişti 1 ay beklememe rağmen kızıyorsunuz ya Fatih portakala yandaşlar ! başvuru.org dan başvurdum 3 hafta bitti 4. haftaya gireceğiz ses yoktir ağam bizimle taşak geçtiği için bizler de halk olarak çıplak eylem yapıyormuşuz bam özgürlük olmadığı için memleketimde dava Alman doktorcuğum anlayacağın ülkenin kıymetini bil coğrafya kaderdir ...

nesliminii

kötü görüntü......

Görüş Bildir