Görüş Bildir
Haberler
ALES Sonuçları Açıklandı Mı? ÖSYM Sınav Takvimi ALES Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ALES Sonuçları Açıklandı Mı? ÖSYM Sınav Takvimi ALES Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Lisansüstü eğitim için gerekli olan ALES sınavı, yılda üç kez ÖSYM tarafından gerçekleştiriliyor. İlk ALES sınavı mayıs ayının ikisinde gerçeklemiş ve sonuçları 25 Mayıs’ta duyurulmuştu. Yılın ikinci ALES sınavı ise 19 Eylül’de gerçekleştirildi. Sınava katılan adaylar, ÖSYM sınav takvimi ile birlikte ALES sonuçlarının açıklanacağı tarihi araştırıyor. Peki, ALES sonuçları açıklandı mı? ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ALES ile ilgili son dakika bilgileri…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Üniversitede akademik olarak kariyer yapmak isteyen adaylar, ALES sınavında başarılı olması gerekiyor. ALES sınavında alınan puanla, lisansüstü eğitim için başvuru yapılabiliyor. İşte ÖSYM’nin sınav takvimine göre ALES sonuçlarının açıklanacağı tarih…

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’nin sınav takvimine göre ALES/2 sınav sonuçları, 14 Ekim tarihinde duyurulacak.

ALES Soru Kitapçığı Yayınlandı

ALES Soru Kitapçığı Yayınlandı

ÖSYM, dün tamamlanan ALES sınavının soru kitapçığını ve cevap anahtarını açıkladı.

ÖSYM’den yapılan açıklama şu şekilde;

19 Eylül 2021 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2021-ALES/2) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 19 Eylül 2021 tarihinde saat 14.00'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

ALES CEVAP ANAHTARI

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın