AKP Sözcüsü Çelik MYK Sonrası Konuştu: 'Göreve Getirme, Görevden Alma Cumhurbaşkanlığının Takdirindedir'

 > 
264PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) sürerken Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 17:00'da toplandı.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, toplantı sürerken basına açıklamalarda bulundu.

Çelik Berat Albayrak'ın istifası hakkında açıklama yapamayacağını şu sözlerle aktardı:

"MYK gündemini sizlerle paylaştım. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde göreve getirme, görevden alma, istifayı kabul edip etmeme Cumhurbaşkanımızın takdiridir. Benim bir açıklama yapmam söz konusu değil. Sayın Cumhurbaşkanımız uygun gördüğü şekilde kamuoyuyla paylaşacaktır."

'Cumhurbaşkanımız uygun gördüğü şekilde takdirini kamuoyuyla paylaşacaktır'

Berat Albayrak'ın istifasının MYK'nın konusu olmadığını söyleyen Çelik şöyle devam etti:

"Bu MYK'nın konusu olan bir konu değil, kabine ile ilgili bir konu. Sayın Cumhurbaşkanımız uygun gördüğü şekilde paylaşacaktır. Tabii ki bir devlet krizine dair bir durum yok. Bir devlet krizinden bahsedilecek şekilde herhangi bir noktada tıkanma ve aksama sözkonusu değildir. Türkiye'nin yönetilmesinden, hak ve menfaatlerinin korunmasına kadar devam etmektedir. Bu Pazar günü sayın Cumhurbaşkanımız kapalı Maraş bölgesini ziyaret edecekler. Sayın Bahçeli'yi de davet ettiler. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi kendi gündemine kendi konularına hakimdir. Devlet krizi olarak nitelendirilecek tıkanma ve aksama söz konusu değildir. Yetkiyi getirme, göreve getirme, istifayı kabul edip etmeme Cumhurbaşkanının takdirindedir. Buradaki mesele bunu kabul edip, etmeme, görevce getirip getirmeme Cumhurbaşkanımızın takdiridir, uygun gördüğü şekilde takdirini kamuoyuyla paylaşacaktır."

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak dün akşam Instagram üzerinden açıklama yaparak istifa ettiğini duyurmuştu👇

Berat Albayrak İstifa Ettiğini Duyurdu - onedio.com
Berat Albayrak İstifa Ettiğini Duyurdu - onedio.com

Albayrak'ın açıklamasının ardından henüz resmi bir açıklama yapılmaması eleştirilere neden oldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir