AKP Sözcüsü Çelik: '13 Şehidin Sorumlusu Erdoğan Demek Sapkınlık'

 > 
5PAYLAŞIM

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "13 şehidin sorumlusu Erdoğan'dır" ifadelerine "Türkiye'de ana akım partilerin hiçbirinden böyle skandal bir cümle duyulmamıştır. Türkiye Cumhurbaşkanı'nı suçlayacaksın, böylesine bir sapkınlık içerisine gireceksin sonra da şehitlere sahip çıkıyorum diyeceksin. Bu bir skandaldır" sözleriyle tepki gösterdi.

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında saat 17.00'de toplandı. MKYK toplantısı sürerken AKP Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

"Evlatlarımızın canını kurtarmak için diplomasi ve operasyon alanına giren her seçenek değerlendirilmiştir. Orada o evlatların canını kurtarmak için ne gerekiyorsa vardı." diyen Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle: 

  • Türkiye'de köklü bir parti olan, vatandaşlarımızın önemli bir kısmının teveccühünü kazanmış olan CHP adına konuşan genel başkan çıkıp da "13 şehidin sorumlusu Erdoğan" dediği zaman doğrudan provokasyondur. Türkiye'de ana akım partilerin hiçbirinden böyle skandal bir cümle duyulmamıştır.

  • Pek çok metot denendikten sonra ortaya çıkan bu tablo karşısında bu kadar ağır bir üzüntü içerisindeyken tartışmamız gereken konu bu terör örgütünün bölgemizde yaratmaya çalıştığı derinliği yok etmek üzere bütün dünyaya tek bir yumruk gibi cevap vermek olmalıydı.

  • En tepeye "13 şehidin sorumlusu Erdoğan'dır" diyerek Türkiye Cumhurbaşkanı'nı suçlayacaksın, böylesine bir sapkınlık içerisine gireceksin, sonra da 'Şehitlere sahip çıkıyorum' diyeceksin. Bu utanç vericidir, devlet ve millet hayatımızda gördüğümüz en büyük skandallardan birisidir. 

  • Türkiye, terörle mücadele operasyonlarını kararlılıkla sürdürecek. Türkiye Cumhuriyeti devleti, sınırlarını korumak için en sert şekilde cevap vermeye devam edecek. Sınırlarımızda terör devleti kurulmasına izin vermeyeceğiz.

  • ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ın 'eğerli' Gara açıklamasının yapılmış olması ciddi bir şekilde sorgulanmalıdır. 'Eğer' diye başlıyorsanız, ondan sonrasının herhangi bir önemi yoktur. 'Eğer' diyorsanız, Türkiye'ye ve silahlı kuvvetlerin beyanlarına inanmıyorsunuz demektir.

Ayrıca bakınız 👇

“13 Şehidimizin Sorumlusu Erdoğan” Diyen Kılıçdaroğlu’na 500 Bin TL’lik Dava - onedio.com
“13 Şehidimizin Sorumlusu Erdoğan” Diyen Kılıçdaroğlu’na 500 Bin TL’lik Dava - onedio.com
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 13 Şehit Hakkında 5 Soru: 'Vatan Evlatlarını Kurtarmak İçin Ne Yaptınız?' - onedio.com
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 13 Şehit Hakkında 5 Soru: 'Vatan Evlatlarını Kurtarmak İçin Ne Yaptınız?' - onedio.com
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: 'Sen Ne Yüzsüzsün, Terbiyesiz Herif' - onedio.com
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: 'Sen Ne Yüzsüzsün, Terbiyesiz Herif' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir