Görüş Bildir
Haberler
AKP Sözcüsü Çelik: '13 Şehidin Sorumlusu Erdoğan Demek Sapkınlık'

etiket AKP Sözcüsü Çelik: '13 Şehidin Sorumlusu Erdoğan Demek Sapkınlık'

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun '13 şehidin sorumlusu Erdoğan'dır' ifadelerine 'Türkiye'de ana akım partilerin hiçbirinden böyle skandal bir cümle duyulmamıştır. Türkiye Cumhurbaşkanı'nı suçlayacaksın, böylesine bir sapkınlık içerisine gireceksin sonra da şehitlere sahip çıkıyorum diyeceksin. Bu bir skandaldır' sözleriyle tepki gösterdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında saat 17.00'de toplandı. MKYK toplantısı sürerken AKP Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

'Evlatlarımızın canını kurtarmak için diplomasi ve operasyon alanına giren her seçenek değerlendirilmiştir. Orada o evlatların canını kurtarmak için ne gerekiyorsa vardı.' diyen Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle: 

  • Türkiye'de köklü bir parti olan, vatandaşlarımızın önemli bir kısmının teveccühünü kazanmış olan CHP adına konuşan genel başkan çıkıp da '13 şehidin sorumlusu Erdoğan' dediği zaman doğrudan provokasyondur. Türkiye'de ana akım partilerin hiçbirinden böyle skandal bir cümle duyulmamıştır.

  • Pek çok metot denendikten sonra ortaya çıkan bu tablo karşısında bu kadar ağır bir üzüntü içerisindeyken tartışmamız gereken konu bu terör örgütünün bölgemizde yaratmaya çalıştığı derinliği yok etmek üzere bütün dünyaya tek bir yumruk gibi cevap vermek olmalıydı.

  • En tepeye '13 şehidin sorumlusu Erdoğan'dır' diyerek Türkiye Cumhurbaşkanı'nı suçlayacaksın, böylesine bir sapkınlık içerisine gireceksin, sonra da 'Şehitlere sahip çıkıyorum' diyeceksin. Bu utanç vericidir, devlet ve millet hayatımızda gördüğümüz en büyük skandallardan birisidir. 

  • Türkiye, terörle mücadele operasyonlarını kararlılıkla sürdürecek. Türkiye Cumhuriyeti devleti, sınırlarını korumak için en sert şekilde cevap vermeye devam edecek. Sınırlarımızda terör devleti kurulmasına izin vermeyeceğiz.

  • ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ın 'eğerli' Gara açıklamasının yapılmış olması ciddi bir şekilde sorgulanmalıdır. 'Eğer' diye başlıyorsanız, ondan sonrasının herhangi bir önemi yoktur. 'Eğer' diyorsanız, Türkiye'ye ve silahlı kuvvetlerin beyanlarına inanmıyorsunuz demektir.

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
233
169
40
8
5
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
gizliyazarr

Etiyopya cumhurbaşkanı sorumludur tabi ki

ALKAN Alkan

Taşak geçmenin kaçıncı evresini yaşıyoruz lan!? Sorumlu Kahtalı Mıçı amk...

Yılmaz Esen

mıçı değil mıço

SEMİR DÖNDER

Başkanlık sistemi sadece ülke başarılarını Erdoğan yapmış gibi mi yapmaktır ? Başarısız bir operasyonla askerlerimiz şehit oldu kim sorumlusu Kenya devlet ba... Devamını Gör

Yılmaz Esen

evet zaten beraber rakı sofralarına oturduğunuz hdp/pkklılar bizim askerlerimizi öldürünce bu durumda "milliyetçi" bir muhalif duruş sergilemeniz gerektiğini... Devamını Gör