Görüş Bildir
Haberler
‘AKP'nin Tek Başına İktidar Olmadığı Bir Türkiye, İstikrarlı Bir Türkiye'dir’

‘AKP'nin Tek Başına İktidar Olmadığı Bir Türkiye, İstikrarlı Bir Türkiye'dir’

Onedio Medya
30.10.2015 - 17:36 Son Güncelleme: 30.10.2015 - 17:37

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'Şunu artık herkes çok iyi biliyor; AKP'nin tek başına iktidar olmadığı bir Türkiye, istikrarlı bir Türkiye'dir. Şu 6 aylık geçiş döneminde seçim hükümeti, ondan önce geçici hükümet döneminde yapılanlara baksanız tek başına iktidar olduklarında ne yapacaklarını çok daha iyi anlayabilirsiniz' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, canlı yayın konuğu olduğu Özgür Radyo'daki programı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Pazar günü yapılacak 26. Dönem Genel Seçimlerine kısa bir süre kala değerlendirmelerde bulunan Selahattin Demirtaş, seçmenlerden sandığa giderek oy kullanmalarını istedi.

Demirtaş, 'Türkiye Cumhuriyetinin bütün yurttaşları, 1 Kasım'da yeni bir dönemin başlayabilmesi için sorumluluk almalıdır. Parlamentoda HDP olarak çözüm merkezi olmak için elimizden geleni yapacağız. Ancak pazar günü görev yurttaşlarımızdadır. Mutlaka sandık başına gidip oyunuzu kullanın' dedi.

Oy kullanmanın yanı sıra, oylara sahip çıkmanın da çok önemli olduğuna vurgu yapan Demirtaş,  'Oy kullanmak kadar o oyun güvenliğini sağlamak da çok önemlidir.  Bu konuda müşahit olabilirsiniz. Seçmeni olduğunuz partinin sandık kurulu üyesi olabilirsiniz. Ayrıca Oy ve Ötesi gibi bağımsız gözlemciler var. Bağımsız gözlemciler aracılığıyla destek olabilirsiniz. Özellikle hukukçulardan, avukat arkadaşlarımızdan, barolardan güvenli bir seçim ve sayım işlemi yapılması konusunda destek istiyoruz. Bunu sadece HDP açısından değil, bütün partilerin oylarının korunması olarak biz hassas davranacağız' diye konuştu.

Demirtaş, 1 Kasım'da yeni bir iktidar alternatifinin şekilleneceğine dile getirdi.

Demirtaş, 'Şunu artık herkes çok iyi biliyor; AKP'nin tek başına iktidar olmadığı bir Türkiye, istikrarlı bir Türkiye'dir. Şu 6 aylık geçiş döneminde seçim hükümeti, ondan önce geçici hükümet döneminde yapılanlara baksanız tek başına iktidar olduklarında ne yapacaklarını çok daha iyi anlayabilirsiniz. Bundan dolayı ülkemizde barış, huzur, istikrar ve güven isteyenler artık koalisyon dönemlerinin başladığını, başlayacağını görmeli ve bundan ürkmemeli, korkmamalı. Bu Türkiye'ye nefes aldıracaktır' dedi.

'3. parti olacağız'

Demirtaş, seçimlerde HDP'nin oylarını artıracağını belirterek, 7 Haziran'a göre daha fazla sayıda milletvekiliyle parlamentoya gireceklerini savundu.

'Bütün veriler şunu gösteriyor ki parlamentoda milletvekili sayısı itibariyle 3. parti olacağız' diyen Demirtaş, 'Bütün koalisyon tekliflerine ilkelerimiz çerçevesinde açık duran bir parti olarak, ülkemizi yönetme, sorunlarımızı çözme konusunda sorumluluk üstlenerek 1 Kasım seçimlerine gidiyor olacağız' şeklinde konuştu.

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
79
70
24
5
5
4
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam