Görüş Bildir
Haberler
AKP MYK Toplanıyor: Masada Hangi Konular Var?

AKP MYK Toplanıyor: Masada Hangi Konular Var?

Batuhan
24.01.2022 - 07:40

AKP MYK’nın bugünkü ana gündemi 15 maddelik yeni seçim yasası olacak. Toplantıda ekonomideki gelişmelerin değerlendirilmesi ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı İleri’nin Metaverse çalışmalarına ilişkin sunum yapması bekleniyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Milliyet'ten Ayşegül Kahvecioğlu'nun haberine göreAKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Toplantıda Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri'nin, başkanlığının metaverse dünyasıyla ilgili çalışmalarına ilişkin sunum yapacağı öğrenildi.

İttifakı genişletme

İttifakı genişletme

Toplantıda, 1 Şubat'ta çalışmalarına kaldığı yerden devam edecek Meclis'in gündemindeki konu başlıkları da masaya yatırılacak. Bu kapsamda AKP ve MHP'nin çalışmalarını bitirdiği 15 maddelik yeni seçim yasasıyla ilgili Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın bir bilgilendirme yapabileceği ifade ediliyor. Teklifin AK Parti ve MHP'nin ortak düzenlemesi olarak en geç şubat ayının ortasında Meclis Başkanlığı'na sunulması bekleniyor. Toplantıda, Cumhur İttifakı'nın genişletilmesine yönelik atılabilecek adımların görüşülebileceği de belirtiliyor.

Merkez Bankası kararı

Merkez Bankası kararı

Öte yandan MYK'da, ekonomideki son gelişmelerin ele alınması; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Merkez Bankası'nın son faiz kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulunacağı ifade edildi. Ayrıca Erdoğan'ın Sezen Aksu'ya yönelik tepki ve destek kampanyaları ile tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş ile ilgili değerlendirmelerde bulunması da bekleniyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
6
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kadir Mumcu

Ülke battı sayelerinde. Bu saaten sonra toplanmalarını değil, bir zahmet kaldırıp bir taraflarını gitmelerini istiyoruz!

Kunti kunti

Bu hafta kimin dilini koparacaklar onu konusacaklardir. Aksi halde şunlardan sağlam bir iş mi bekliyorsunuz

Yetemely 1

ZAM OLMASIN DA! DA AYRI MI YAZILIYORDU?