Görüş Bildir
Haberler
AKP'li Milletvekili: 'Zeytinyağlı Yiyemem Aman' Diyerek Bu Millete Yıllarca Zeytinyağını Yedirmediler

AKP'li Milletvekili: 'Zeytinyağlı Yiyemem Aman' Diyerek Bu Millete Yıllarca Zeytinyağını Yedirmediler

Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki Uluslararası Zeytin Festivali'ne katılan AKP Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey 'Hatırlarsınız, 'Zeytinyağlı yiyemem aman, basmada fistan giyemem aman' diyerek bu millete yıllarca zeytinyağını yedirmediler' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yaklaşık 2 milyon zeytin ağacının bulunduğu Ayvalık'ta, 16'ncı Uluslararası Zeytin Festivali'nde sembolik hasat yapıldı. Festivale Balıkesir Valisi, AKP Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Prof. Dr. İlber Ortaylı ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Hasatta zeytinyağın elde edilme süreci de tek tek konuklara gösterildi. Protokolün yaptığı hasat sonrası zeytin toplama yarışması da yapıldı.

"Bu millete yıllarca zeytinyağını yedirmediler"

"Bu millete yıllarca zeytinyağını yedirmediler"

AKP'li Mustafa Canbey burada yaptığı konuşmada 'Adı her zaman bereketle anılan zeytin ve zeytinyağının festivalindeyiz. Zeytin, bizim sofralarımızın bereketidir. Zeytinyağı bizim asla sofralarımızdan eksik etmediğimiz, besin kaynaklarımızdan biridir. Zeytinyağı artık itibarını kazanmıştır. Dünyanın en sağlıklı besinlerinden biri zeytinyağıdır. Hatırlarsınız, 'Zeytinyağlı yiyemem aman, basmada fistan giyemem aman' diyerek bu millete yıllarca zeytinyağını yedirmediler. Bu millet, bu kadar sağlıklı üründen mahrum bırakıldı. Hem de kendi memleketinde ama artık zeytinyağı kendi itibarını kazandı” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
29
23
10
3
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
King in the East

senin zeytinyağı fiyatından haberin yok galiba.. yıllarca yiyemedilerse partin yüzünden yiyemediler şarkı yüzünden degil..

Ziya Akbaş

"Dam üstünde un eler, tombul tombul memeler" diyerek de bu millete hep iri meme ellettiler!!!!

Arc noise

Ah o yedirmeyenler, aynı zamanda Amerikan gemilerine dönüp namaz kılanlardı. Zaten biliyordur...