Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel Kimdir? Siyasi Kariyeri ve Özgeçmişi

0PAYLAŞIM

31 Mart 2019 yerel seçimlerine az bir süre kala, partiler belediye başkan adaylarını açıklamaya başladı. AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel oldu. Peki Menderes Türel kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel'in kariyeri ve siyasi hayatı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Türel, 31 Mart 2019'daki seçimlerde de Antalya için yarışacak.

Menderes Mehmet Tevfik Türel evli ve iki çocuk babası olan Menderes Türel University of Cambridge First Certificate sahibi ve çok iyi derecede İngilizce biliyor.

1964 yılında Antalya'da dünyaya gelen Türel, ilköğretimini burada tamamladıktan sonra İngiltere'ye giderek gazetecilik eğitimi aldı.

Uzun yıllar boyunca Antalya’da gazeteci olarak çalıştı ve çeşitli basın ve yayın kuruluşları tarafından birçok kez yılın gazetecisi olarak ödüllendirildi. 1987 yılında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırma ve inceleme dalında Türkiye’nin en iyi gazetecisi seçildi.

2001'de Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine başladı ve 2004'e dek sürdürdü.

1992 yılında, 28 yaşındayken Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Oda Meclisi üyeliğine seçildi. Daha sonra 21 Kasım 1987 ve 25 Kasım 1999 tarihleri arasında ATSO Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevini yürüttü.

28 Mart 2004'te Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 2009'da rakibi Mustafa Akaydın'ın gerisinde kalarak seçimi kaybetti.

12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri'nde AKParti Antalya 2. sıra milletvekili adayı olarak seçimleri kazanarak TBMM'ye girmiştir. 30 Eylül 2012'de AK Parti MKYK'sına seçilmiştir.14 Aralık 2013'te Antalya İl Başkanlığın düzenlediği akşam yemeğinde Başbakan Erdoğan tarafından Antalya AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu açıklandı.

2014 yerel seçimlerinde rakibi Mustafa Akaydın'ı geride bırakarak tekrar Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçildi.

Görevini hala yürüten Türel, 31 Mart 2019'da yapılacak seçimlere hazırlanıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erlik

Siyaset hep sanayicinin, iş adamının kısaca sermayenin, iş verenin elinde. Sonrada ücretli çalışanı anlayıp onun yararına bir şey olsun diye bekliyoruz. Bu kafayla daha çok bekleriz. Ömründe toplu taşımada çile çekmemiş adama toplu taşıma çilesini anlatamazsın. Parasızlıktan ilaç alamayan, doktora gidemeyen, ölümü bekleyen insanın çilesini burnu akınca ayağına özel doktor getien insan anlamaz.

Görüş Bildir