Görüş Bildir
Haberler
Aileler Alana Alınmadı: Çorlu Tren Faciasında 2 Yıl Sonra Keşif İncelemesi

Aileler Alana Alınmadı: Çorlu Tren Faciasında 2 Yıl Sonra Keşif İncelemesi

Çorlu’da 8 Temmuz 2018 tarihinde meydana gelen 7’si çocuk 25 kişinin öldüğü tren faciasına ilişkin 2 yılın ardından bugün keşif incelemesi yapıldı. Keşfi izlemek isteyen ailelere izin verilmedi. Jandarmayla kazada yakınlarını kaybedenler arasında arbede yaşandı. 

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, 25 kişinin hayatını kaybettiği, 340 kişinin yaralandığı tren kazasıyla ilgili 4 sanığın yargılandığı davanın 25 Haziran'da görülen beşinci duruşmasında katliamın yaşandığı yerde keşif yapılmasına karar verilmesinin ardından bugün bilirkişi heyeti, olay yerindeydi.

Heyet incelemelerde bulundu

Heyet incelemelerde bulundu

Kazanın yaşandığı Sarılar mevkisine gelen 7 kişiden oluşan heyet, raylar üzerinde ve çevrede incelemelerde bulundu. İnceleme sırasında notlar alan heyettekilerin, katener bakım aracıyla menfezleri inceledikleri gözlendi.

Aileler alana sokulmayınca arbede yaşandı

Aileler alana sokulmayınca arbede yaşandı

Aileler, tren ile gelen keşif heyetini 'Hak, hukuk, adalet', 'Kaza değil cinayet' sloganlarıyla karşıladı ve tepki gösterdi. Aileler keşfin yapıldığı bölgeye gelerek, incelemenin yapıldığı alana girmek istedi. Jandarmanın ailelerin alana girmesine müsaade etmemesi üzerine arbede yaşandı.

Kazada oğlunu kaybeden Mısra Öz de tepkisini "Ben orada evladımı bıraktım" diyerek dile getirdi...

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinden İstanbul Halkalı'ya gitmek üzere hareket eden, 362 yolcu ve 6 personelin bulunduğu yolcu treni, 8 Temmuz 2018'de Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi Sarılar Mahallesi yakınlarında raydan çıkarak devrildi. Kazada 7'si çocuk, 25 kişi yaşamını yitirdi, 328 kişi de yaralandı.

Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca kazanın meydana gelmesinde asıl kusurlu bulunan TCDD 1'inci Bölge Müdürlüğü Halkalı 14'üncü Demiryolu Bakım Müdürlüğü'nde Demiryolu Bakım Müdürü olarak görev yapan Turgut Kurt, Çerkezköy Yol Bakım Şefliği'nde Yol Bakım ve Onarım Şefi olan Özkan Polat, Yol Bakım Şefliği'nde Hat Bakım ve Onarım Memuru olarak görevli Celaleddin Çabuk ile TCDD bünyesinde çalışan ve mayıs ayındaki yıllık umumi muayene raporunda imzası bulunan Köprüler Şefi Çetin Yıldırım hakkında 'taksirli ölüme ve yaralanmaya neden olmak suçundan 2'şer yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle Çorlu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ufkthe1

Keşif için buzul çağını bekleseydiniz zaten herşey donup aynı kalıyor bu acele niye

Halil Değerli

Keşif için acele etmeselerdi... On yıl sonra keşif.... Onbeş yıl sonra yargılama ..... Yirmi yıl sonra karar... Yargıtay.... Yirmibeş yıl sonra yargıtay ka... Devamını Gör

Nurettin Bayar

suçlu cehape arkadaşlar, dağılın..