Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ahmet Kural'ın Avukatı Adli Tıbba Başvurdu: 'Sıla'nın Darp Raporu Kabul Edilemez' İddiası Gündeme Bomba Gibi Düştü!

1.6bPAYLAŞIM

Magazin gündeminde yoğunlukla yer alan Ahmet Kural-Sıla haberlerine bir yenisi daha eklendi. Günaydın Gazetesi'nin özel haberine göre Ahmet Kural'ın avukatı, Sıla'nın özel bir hastaneden aldığı darp raporunu İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'na götürerek incelenmesini istedi.

Adli Tıp Anabilim Dalı uzmanları, savcılığa darp iddiası ile başvuran Sıla'nın fotoğraflarını inceledi. Vücudunda yer alan şiddet bulgularını ve olayın meydana geliş şeklini araştırdı.

Aynı zamanda raporun adli tıbbi değerlendirmeye uygun olup olmadığına da bakıldı.

Günaydın'ın verdiği bilgilere göre İ.Ü. Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı uzmanları raporun Sıla'nın vücudundaki yaraların oluşma şeklini tarif etmiyor.

Rapor net bir şekilde olayı tarif edemediği için tıbben kabul edilemez. Çünkü eksik ve yetersiz bulunmuş.

Yine habere göre yapılan inceleme neticesinde Sıla'nın uzun süreli fiziksel şiddete uğradığı iddiası yetersiz ve eksik kalıyor.

Yapılan haberde aktarılan kısımlar şu şekilde; "Kararda; Sıla'nın raporunun, vücudundaki yaralanmaların ne zaman ve ne şekilde oluştuğuyla ilgili net bir adli değerlendirme yapılabilmesi açısından eksik ve yetersiz olduğu belirtildi. Uzmanlar; Sıla'nın raporunda, yaralanmaların ayrıntılı tanımının bulunmadığını da belirtti."

Acıbadem Üniversitesi'nin raporu da(aşağıda) İstanbul Üniversitesi raporunda yer buluyor. İstanbul Üniversitesi raporunda şu ifadelerin yer aldığı belirtiliyor;

"Kişinin, iddia edildiği gibi 45 dakika sistematik şekilde şiddete maruz kaldığına dair travma bulguları raporda tarif edilmediği için söz konusu rapor tıbben kabul edilemez."

Sabah'ta da paylaşılan rapora ilişkin bilimsel mütalaa şu şekilde;

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pastell

Sıla Kaan'dan daha güçlü olsaydı Kaan'ın ağzını burnunu kırardı.

emre-er3

Şiddet var ortada. Morluk var, böyle bir beyanı var Sıla'nın. Prim yapmaya ihtiyacı yok, durduk yere kimse böyle bir iddia ortaya atmaz zaten. Hele şu ahmet kuralsız kimki bugüne kadar taniniytanınıyor muydu? Elin iti. Daha önce başka bir kadını darp ettiği de ortaya çıktı. Haberde kendini anlatmaya çalıştığı anda zaten yüzünün ne şekilde olduğunu gördük. Biraz aklı olan veya vicdanı olan anlar olayı.

hamlet

Ya şunu anlamak bu kadar mı zor? Aradığım, özlediğim yorum.. Eyvallah hocam ya, ülkemden öylesine nefret ederken iyi geldi. Selamlar

emre-er3

Selamlar, çok sağ olun. Ben de güzel ülkemdeki iğrenç insanlardan nefret etmeye başladım. Keşke eski zamana geri dönebilsek. Bu zamanda yaşamak hiç güzel değil. İnsanlar öyle bozuldu ki. Dizilerden, filmlerden mi, internetten mi... Bilmiyorum. Belki hep bozuktular teknoloji bir vasıta oldu, ortaya çıkardı. Bilmiyorum ama çok iğrenç devir.

emre-er3

Yazdıklarımı baştan sona tekrar oku.

paco-hernandez

kadıne şiddet ve aslında şiddet olaylarının tümü toplumun kanayan yarası olduğu için kesin bir karar açıklanana kadar tarafların haklılık-haksızlığıyla ilgili yorum yapmak istemiyorum. Yalnız Sıla aynı şu 1 kadeh rakı içip gaza gelen, koyun gibi meleye meleye şiir okuyan tiplere benzemiyor mu ya?! onların biraz ses eğitimi almışı, yoksa kezbanlık falan aynı...

idiotloji

ahanda buraya yazıyorum-EVLENECEKLER-

tugay-baltaci

O tecavüzde oluyor bunda evlenirlerse hate-fuck'a girer o daha manyak

bademlicikolatta

bu işin sonu ''beni Sıla dövdü'' ye kadar gider. A.Kural'ın avukatı gayet agresif ilerliyor. Yapılacak herşeyi sistemli şekilde uyguluyor. Yalnız bu yaptıkları kadına uygulanan şiddette başkalarının savunmasına örnek oluyor haberleri yok. Her şiddet uygulayan desin o zaman ''itiş kakış oldu,düştü vs. zemin sertti ondan bu morluklar, darp raporu zaten ayrıntılı düzenlenmemiş,hükümsüzdür!!!''. bir de bu rapor nasıl basının eline geçiyor? araştırmacı gazetecilik bu zaar!

ersnsnl

Kadına şiddetin her türlüsüne karşı olan biri olarak burada objektif bakmıyorsunuz malasef :/ Bahsettiğiniz kişi avukat müvekkiline yapılan haksızlığı ispatlamakla yükümlü biri ve yaptığı daha çok bilimsel bir tespit asıl siz bir insanın suçlu değilken kamu önünde linç edilmesini ağzınızdan sular akarak izlemeniz içerinizde ki nefreti doyuruyor mu?

bademlicikolatta

yo içimdeki kin ve nefret ve bunların doyması şeklinde hissiyatlarım yok. avukatın bunla yükümlü olmadığını da söylemedim,gerekeni gayet azimli bir şekilde yapıyor ve müvekkili lehine ne yapılabilirse dibine kadar yapıyor yazdığım bu zaten farklı birşey değil ?! ağzımdan sular da akmıyor. bir haber okuyorum ve okuduğum içeriği sorguluyorum. siz de biraz objektif olup bu raporun içeriğini, sızdırılmasını, bunun kadın aleyhine yarattığı medya algısını ve kadına şiddet davalarında yaratacağı etkiyi düşünebilirsiniz . bakış açısı farkı.

ersnsnl

siz ---bu işin sonu ''beni Sıla dövdü'' ye kadar gider. A.Kural'ın avukatı gayet agresif ilerliyor. Yapılacak herşeyi sistemli şekilde uyguluyor. Yalnız bu yaptıkları kadına uygulanan şiddette başkalarının savunmasına örnek oluyor haberleri yok. ---eğer bu cümleyi kurarsanız yani avukatın kadına şiddeti meşrulaştırmaya yönelik çaba sarf ettiğini ima ederek olmaz.İçeriği sorgulamanız gayet doğal olması gereken bu kimsenin hiçbir konu hakkında sorgulama yapmadığı günümüzde takdir ederim sizi fakat bu kadın erkek olarak bakmıyorum şuan olaya adil savunulma gerçekçi bakış açısıyla eğer ki bir insana ve bu insanlar topluma bir cümlesiyle örnek olacak kişilerse basının karşısına çıkarak başıma kül tablası fırlattı 45 dkşiddet uyguladı derse karşı taraf bunu isbatlarken basını kullanması çok normal

ersnsnl

çünkü basını kullanmadan bu rapor dışarı sızmasa insanların aklında kalacak tek şey ahmet kural sılaya dakikalarca işkence ederek darp etti.Burada bakış açısını sadece kadın erkek değil adil yargılanma olarak bakmakta bence fayda var.

Görüş Bildir