Ah Keşke Ben de Çocuk Olsam Dedirten Eğlenceli Çocuk Odası Duvar Dekorasyonları

 > -

Çocuk odası diyince kendimize hakim olamıyoruz. Çocuklar için ne yapılsa her seferinde kendi çocukluğumuz aklımıza geliyor, üstüne bir de "ahh keşke şimdi çocuk olsam" diye iç geçiriyoruz işte bu duvar dekorasyonları da tam iç geçirilecek cinsten!

1. Basit olanlarla başlayalım!

Sade bir çocuk odasına minnacık renk katmak isterseniz minik noktalar yapabilirsiniz. Dilerseniz akrilik boyalarla dilerseniz de minik stickerlarla.

2. Duvarları hep değiştirebiliriz de kapı kimsenin aklına gelmemişti kabul edelim!

Odanın duvarlarını süslemek çok da farklı bir seçenek değil ama kapı bizim için pek süslemediğimiz bir yer. Gelin kapının arkasına minnoş bir hayvan çizip kulaklarını da taa duvara uzatalım!

3. Belki eğlenirken öğrenmeye de başlar?

Çocukların görsel hafızası çok daha hızlı gelişmekte. Bu nedenle onu zorlamadan her gün oyun oynadığı odaya sübliminal mesajlar yerleştirebilirsiniz.  Mesela güzel bir dünya ya da Türkiye haritasını koyup üzerine nerede ne yetiştiğinin resimlerini koyabilirsiniz.

4. Ya da daha basitinden alfabe ile başlayabilirsiniz...

5. Alfabeyi de kuru kuru aklında tutamaz ki el kadar çocuk diyenlere...

Hayvan isimlerinin baş harflerini

6. Çiçeklerle dolu bir odaya kimse hayır diyemez!

Minik prensesinizi çiçek bahçesine götürmek yerine çiçek bahçesini duvarlarına taşıyabilirsiniz. Dilerseniz stickerla dilerseniz boyalarla...

7. Minik çizgi film kahramanı arkadaşlarını duvarlara ekleyebilirsiniz.

En sevdiği çizgi film karakterlerinin sticklerları kesinlikle satılıyordur. Odasının bir köşesini ona ayırmaya ne dersiniz?

8. Kelebekler tam da hayal kurmak için gerekenlerden...

Çocuk odasının en önemli noktalarından biri hayal dünyasını geliştirmektir. Durum buysa kelebekten daha güzel bir fırsat olamaz. Buzdolabı magnetlerinin altlarını çıkarıp duvarına yapıştırabilirsiniz.

9. Süslü kızlar süsünden uzakta kalamaz ki...

Kabul edin kızınız ne kadar küçük olursa olsun bir yerde ruj ya da oje bulduğunda hemen sürmek istiyor hatta gizlice kullanıyor. Aynanın önünden ayrılmak da istemiyor değil mi? İşte onun odasını güzelleştirecek en minnoş şey şekilli aynalar.

10. "Acaba boyum ne kadar uzadı anneeee" diyen çocuklara pratik ve eğlenceli bir çözüm!

Hızla büyüyen çocuğunuzun boyunu duvarındaki minnoş bir duvar stickerı ile ölçebilirsiniz

11. Küçükken kafasına fosforlu yıldız düşenler burada mı?

Küçükken tavanımıza fosforlu yıldızlar yapıştırırdık, sonra gece kafamıza düşerdi. Bu minik korku anından sonra teknoloji baya gelişmiş, artık fosforlu boyalar mevcut onlarla minik yavrunuzun duvarlarını bir galaksiye çevirebilirsiniz.

12. Sevimli meyveleri de işin içine katmasak mı?

En sevilen yaz meyvelerinden karpuz miniklerin odasına minnoş bir hava katabilir. Üstelik karpuzları birlikte de çizmek pek mümkün!

13. Dondurmasını bırakın o yaratsın!

Neli dondurma seviyorsa bırakın kendi dondurmasını kendi çizsin!

14. Bir kutu oyununu odaya taşımak çok eğlenceli olabilir!

En sevdiği kutu oyununun parkurunu duvanına yapın arkadaşları geldiğinde kocaman duvarın orda herkes eğlensin.

15. Odasının en güzel süsü onun ismi!

Odasındaki en güzel duvar süsü tabii ki minnoş yavrunuzun ismi olabilir.

16. Eski Ayşegül bebekleri hatırlayanlar burada mı?

Eski Ayşegül bebeklerin kağıt elbiseleriyle bütün gün oynayanlardansanız, çocuğunuzun odasını bu hatırayla süsleyebilirsiniz. Gelin çekmecelerinin dolaplarının üzerini bu kağıt kıyafetlerle süsleyin, o da hangi çekmece de hangi kıyafetleri duruyor kolayca öğrensin.

17. Son olarak büyük çocukları da düşündük!

Okula başlayanların en büyük sorunu program yapmak olabilir. Gelin bu sorunu duvarına tebeşir tahtası olan posterlerden asarak yapın. Her gün günlük programını renk renk tebeşirlerle kendi düzenlesin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bebek-susu

Kendiniz de tasarımlar yaparak çocuklarınızın odalarını renklendirebilirsiniz. İsimli tasarım fikirleri için profilime bakabilirsiniz.

yavuz-erbay-kurkaya

Vay arkadaş,benim duvarımda Çarpım tablosu asılıydı.

no-name

Bunlara hiç gerek yok. Eğer çocuğunuz varsa duvarı beyeaz duvar kağıdıyla kaplayın. Çocuğun eline boyayı verin, bırakın o istediği gibi boyasın.

koala-neco

Bu dünyaya çocuk mu getirilir ya aklınızı peynir ekmekle mi yediniz diyerek konuyu baltalayıp kaçıyorum mignoncun -.- dsdsd

Görüş Bildir