Ağzının Tadını Çok İyi Bilenlerin Günlük Hayattan Tanıyabileceğimiz 10 Özelliği

0PAYLAŞIM

Yemekle arası iyi olan herkes bu maddelerden birkaçında kendisini bulacaktır eminim. 😀

1. Tatil planı yaparken bilet ve kalacak yer ayarlandıktan sonra ilk iş restaurant rezervasyonlarıdır.

Genelde tatil dönemleri iyi yemek yemek isteyenlerin kesinlikle yapması gereken bir iştir bu. Çünkü birçok kişi birkaç günlük gideceği yerin en iyi yerlerinde yemek ister. O yüzden bu konu ihmale gelmez.

2. Her sene düzenlenen yeme-içme temalı festivalleri kaçırmamaya özen gösterirler.

Genelde şehirlerin kendilerine ait ürün ve tarifleriyle yaptıkları yöresel ürünleri tema alan festivaller gerçekten deneyimlenmesi gereken alanlardır. Hem o ürünlerin birçok çeşidini tadar hem de çok eğlenirsiniz.

3. Canları belli bir yiyeceği çektiğinde gidecekleri yer bellidir.

Gittikleri mekanlardaki favori yiyecekleri bellidir ve canları spesifik bir şey çektiyse, o yemeği nerde en çok beğeniyorlarsa hiç üşenmeden kalkıp giderler ve orda yerler.

4. Gittikleri birçok mekanda samimi oldukları en az bir çalışan vardır.

Lezzetlerine hasta oldukları mekanlara sık gitmelerinden dolayı orada çalışan bir ya da birden fazla kişiyle ahbaplık kurulmuştur mutlaka. Gittiklerinde direkt onu sorarlar, siparişlerini ona verir ve mutlaka bahşiş bırakırlar. Tabii o kişide genelde en güzel masayı, en güzel hizmeti ona yapar ve bir şeyler ikram eder.

5. İlk defa gidecekleri şehir veya ülkelerin yöresel yiyeceklerini uzun uzun araştırır ve tatmadan dönmezler.

Bu aslında hepimizin yapması gereken bir şey. O kadar çeşitli ve farklı lezzet var ki... Garanticilik yapmayın ve yeni tatlara açık olun gittiğiniz yerlerin yöresel tatlarına bir şans verin.

6. Çok iştahlıdırlar ve sadece yemek konusunda konuşmaları bile dinleyen herkesi acıktırır.

Kimsenin karnı aç değilse bile konu döner dolaşır ve yemeğe gelir. O konuyla ilgili konuşurken öyle bir anlatır ki herkesin ağzının suyu akar. Konu uzadıkça burdan kalkınca yemeğe mi gitsek diye planlar yapılmaya başlanır. Ve tabii ki sonuç belli...

7. En iyi esnaf lokantalarını bilirler, yemekten önce mutlaka az çorba sipariş ederler.

Canı aynı anda birden çok şey çektiyse ve ekmeğini banmak için can atıyorsa soluğu esnaf lokantasında alırlar. Önden az çorba ve pilavın üstüne biraz kuru fasulye döktürmelerinden kendilerini belli ederler.

8. En sevilen arkadaşlardan biridir çünkü yemek yemekle ilgili konularda mutlaka ona danışılır.

"En iyi köfteci nerde?, Bu şehrin hangi yemekleri meşhur?, Şu restaurantta tanıdığın var mı?" gibi soruların ilk aranacak isimleridir. Ve mutlaka sizi mutlu edecek bir cevapları vardır.

9. Kalabalık sofraları çok severler ve arkadaşlarını ağırlamaya bayılırlar.

Yemek yapmayı sevmeseler bile arkadaşlarını davet edip güzel ve kalabalık sofralar kurmaya bayılırlar. O masanın başında saatlerce edilen sohbetler kadar keyiflisi yoktur.

10. Bahar itibariyle onlar için mangal ve piknik sezonu açılır.

Ağzının tadını bilenlerin en büyük zevklerinden biri de o tadına doyulmayacak piknik ve mangal muhabbetleri. Yiyecekleri yavaş yavaş pişirip yediğin o bol kahkahalı anların üzerine yoktur.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir