Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Af Dilediler: İki Katolik Rahibe Çaldıkları Yarım Milyon Dolarla Las Vegas'ta Kumar Oynadı

 > -
Abone ol

ABD'nin Los Angeles eyaletinde bulunan St. James Katolik Okulu çalışanı Mary Margaret Kreuper ve Lana Chang isimli iki Katolik rahibe, okuldan yaklaşık yarım milyon dolar çalıp, Las Vegas'ta kumarhanelerde ve tatillerde harcadıklarını itiraf ettiler.

Okul ücreti ve bağışlardan yarım milyon dolar çaldılar.

Rahibelerin 500 bin Dolar (2 milyon 600 bin TL) civarındaki parayı yaklaşık 10 yılda çaldıkları öğrenildi. Bu parayı nasıl çaldıkları sorulduğunda ise, okul ücretleri, bağışlar ve diğer ödemelerden aldıkları ifade edildi.

Rutin bir denetim sırasında ortaya çıktı.

BBC Türkçe'nin haberine göre, Mary Margaret Kreuper'ın 29 yıl boyunca okulda müdürlük yaptığı, Lana Chang'in ise 10 yıl boyunca öğretmenlik yaptığı ortaya çıkarken yakın arkadaş olan iki rahibe bu yılın başında emekliye ayrıldı.

Los Angeles Başpiskoposu ise, çalınan parayı rutin bir denetleme sırasında fark ettiklerini belirtti. Kreuper ve Chang'ın okul fonlarından kişisel kullanımları için "azımsanmayacak miktarda" para aldıkları ve Kreuper'in emekliliğinin ardından yapılan rutin bir denetim sırasında durumun fark edildiği kayıtlara geçti.

Okulun papazı Michael Meyers'in 28 Kasım'da gönderdiği mektupla ailelerin durumdan haberi oldu.

Meyers'in mektubunda,  "Rahibe Mary Margaret ve rahibe Lana size durumu ve yaptıkları için hissettikleri derin pişmanlığı anlatmamı istediler. Sizden af diliyorlar ve dualarınızı bekliyorlar" ifadeleri yer aldı. Ayrıca Meyers, mektubunda ailelerin eğitim yuvalarına ve öğretmenlere olan güvenlerinin kaybolmamasını istediğini belirtti.

Rahibelerin okul adına gelen ödemeleri kendi hesaplarına aktararak yolsuzluğu gerçekleştirdikleri öğrenildi.

Los Angeles Başpiskoposluğu medya ilişkileri sorumlusu Adrian Alarcon ise, olayın üstünü kapatmak istemediklerini ve rahibeler adına şikayetçi olacaklarını belirtti. 

Aynı zamanda Meyers, mektupta iki rahibenin çaldıkları toplam miktarın belirlenmesi için yapılan incelemede işbirliğinde bulunduklarını da söyledi.

Yarım milyon dolarla kumar oynayan rahibeler sosyal medyada da ses getirdi.👇

"Üzgünler. Ama yakalandıkları için üzgünler."

"Vegas kumarhaneleri okula o paraları geri vermelidir."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir